Путін відкрив дві електростанції в Криму з нагоди 5-річчя анексії півострову Росією

Путін відкрив дві електростанції в Криму з нагоди 5-річчя анексії півострову Росією

Російська сторона заявила, що Крим вперше зміг самостійно задовольнити всі свої потреби в електроенергії

Путін відкрив дві електростанції в Криму з нагоди 5-річчя анексії півострову Росією
Владімір Путін
фото kremlin.ru

Президент РФ Владімір Путін відкрив дві електростанції у Криму в понеділок 18 березня з нагоди «святкування» п’ятої річниці анексії РФ українського півострову. Про це повідомляє Reuters.

Електростанції в Сімферополі та Севастополі були частково запущені ще минулого року, але сьогоднішня подія ознаменувала їхній початок роботи на повну потужність.

Видання нагадує, що саме ці об’єкти опинились у центрі міжнародного скандалу після того, як німецька Siemens заявила, що її енергетичні турбіни були встановлені на кримські станції без її відома та попри санкції ЄС.

«Путін, який вклав мільярди доларів російських платників податків у Крим відтоді, як у 2014 році Москва взяла його під свій контроль, взяв участь у запуску Севастопольської електростанції. Він спостерігав за запуском через відеоконференцію», – зазначило видання.

Ще до запуску прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков заявив, що церемонія продемонструє, що Крим вперше зміг задовольнити усі свої потреби в електроенергії. За його словами, до анексії Україна забезпечувала півострів енергією на 80%.

Видання наголошує, що Росія витратила чимало сил, щоб інтегрувати Крим і зменшити його залежність від України, включно із будівництвом гігантського мосту, який зв'язує півострів з півднем Росії. Але санкції Заходу, покликані покарати Москву за її агресію, допомогли ізолювати півострів, підняли ціни і уповільнили його розвиток.

Нагадаємо: експерти Bloomberg підрахували, скільки коштувала анексія українського Криму Росії і як ці події відбились на кишенях звичайних росіян.

З огляду на те, що економічний тиск впливає на пересічних росіян, позитивне сприйняття анексії українського Криму також почало істотно слабшати. Опитування московського Фонду громадської думки, опубліковане днями, показало, що лише 39% росіян вважають, що анексія Криму принесла РФ більше користі, ніж шкоди, проти 67% наприкінці 2014 року.

Як повідомлялось, Північноатлантичний альянс вчергове наголосив на необхідності повернення Криму Україні, знову засудивши анексію Криму – акт порушення міжнародного права, який НАТО не визнає і ніколи не визнає.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло