«Метінвест» збільшив у 2018 році чистий прибуток удвічі й виручку на третину

«Метінвест» збільшив у 2018 році чистий прибуток удвічі й виручку на третину

Зростання собівартості продукції компанії торік становило 35%

«Метінвест» збільшив у 2018 році чистий прибуток удвічі й виручку на третину
Бізнесмен Рінат Ахметов
Фото: УНІАН

Консолідований чистий прибуток Metinvest B.V. (Нідерланди), материнської компанії міжнародної групи «Метінвест», за підсумками 2018 року виріс на 93% порівняно з попереднім роком – до $1,188 млрд із $ 617 млн. Про це пише Інтерфакс-Україна з посиланням на оприлюднені фінансові результати компанії.

Згідно з ними, виручка компанії за рік зросла на 33% – до $11,880 млрд з $8,931 млрд. А EBITDA збільшилася на 23% – до $2,513 млрд з $2,044 млрд. Валовий прибуток збільшився на 28% – до $2,787 млрд.

Операційний грошовий потік зріс на 85% – до $1,103 млрд.

При цьому загальний борг компанії знизився на 9% – до $ 2,743 млрд, обсяг грошових коштів збільшився на 8% – до $ 280 млн.

За словами генерального директора групи «Метінвест» Юрія Риженкова, торік компанія показала найсильніші результати за останні чотири роки, довівши, що група дійсно змінилася за рахунок проактивного операційного, стратегічного і фінансового менеджменту.

«Група показала гідні операційні результати: виробництво рідкого чавуну зросло на 3%, практично не змінилося виробництво сталі і залізорудного концентрату, тоді як коксу і вугілля зросло на 11% і 9% відповідно. На цьому тлі ми активізували програму модернізації», – зазначив топ-менеджер.

За його словами, інвестиції в стратегічні проекти й реалізацію відкладених ремонтів обладнання склали майже $900 млн і є рекордними для «Метінвесту» за останні сім років.

Риженков також розповів, що у 2018 році група придбала міноритарні частки в двох активах, які ідеально підходять для її бізнес-моделі. За його словами, придбання 24,99% у найбільшому українському вугільному бізнесі і 23,71% – у «Южкоксі» забезпечить компанію високоякісним коксівним вугіллям і коксом, а також зміцнить самозабезпеченість «Метінвесту» цією ключовою сировиною.

Згідно зі звітом, була придбана за $190 млн частка в розмірі 24,99% у шахтоуправлінні «Покровське» і Свято-Варваринській збагачувальній фабриці, які разом є найбільшим в Україні вуглевидобувним і виробничим комплексом. Це забезпечить компанію довгостроковими поставками високоякісного вугілля, що знаходиться поблизу від коксохімічних активів групи. Також придбана частка в розмірі 23,71% в українського виробника металургійного коксу – «Южкоксі» – за $30 млн для самозабезпеченості коксом. Крім того, придбано 100% у компанії «Юність», яка володіє лінією оцинкування виробничою потужністю до 100 000 тонн на рік.

Крім цього, компанія «Метінвесту» повідомила про зростання собівартості її продукції в 2018 році на 35% порівняно з попереднім роком – до $9,093 млрд. Згідно зі звітом, це сталося через збільшення вартості товарів і послуг для перепродажу на $1,339 млрд, переважно чушкового чавуну й металопродукції. Також зростання собівартості продукції відбулося через зростання споживання закупленої сировини на тлі збільшення виробництва коксу, агломерату, рідкого чавуну й сортового прокату, росту цін на лом і феросплави ($311 млн), зростання витрат на енергоресурси на $175 млн на тлі підвищення цін і обсягів споживання, збільшення витрат на персонал на $166 млн через підвищення зарплати на виробництві та відповідних соцвнесків.

Крім того, зросли витрати на транспортування сировини й матеріалів на $87 млн, головним чином на тлі збільшення витрат на залізничні перевезення в США, пов'язані з внутрішніми поставками вугілля, збільшенням плати за користування вагонами в Україні, а також зростанням обсягів перевезень залізницею.

Читайте також матеріал MindМільйонери з нетрів: як «Метінвест» не виплатив акціонерам 13,5 млн грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло