НБУ: у Приватбанку тримають вклади понад 21 млн громадян на понад 188 млрд грн
В разі необхідності ФГВФО мав би відшкодувати за цими вкладами понад 131 млрд грн

Національний банк розпочав оприлюднення даних про розподіл вкладів фізичних осіб за сумами і валютами, а також суми можливого відшкодування Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) у розрізі банків, найбільшим з яких за кількістю вкладників і обсягом вкладів є Приватбанк.
Відповідну статистику регулятор навів на своєму сайті по кожному з 77 банків – учасників ФГВФО, що працюють на ринку України, станом на 1 лютого 2019 року.
За даними НБУ Mind наводить статистику за п’ятьма найбільшими за сумами вкладів банками.
Так, у Приватбанку тримають вклади понад 21 млн осіб, з яких 3,9 млн осіб тримають вклади в іноземній валюті. Загальна сума вкладів у цій фінустанові складає 188 млрд грн, з яких на 73,7 млрд грн складають вклади у валюті. Можлива сума відшкодування ФГВФО складає понад 131 млрд грн.
Наступним за обсягом вкладів став Альфа-Банк – 31,6 млрд грн, з яких на 17, 07 грн складають вклади у валюті. Можлива сума відшкодування ФГВФО – 14,5 млрд грн. Кількість вкладників – 1,85 млн осіб, з яких 129 601 особа тримає вклади у валюті.
Понад 26 млрд грн складають вклади в УкрексімБанку, з яких на 18,18 млрд грн – вклади у валюті. Можлива сума відшкодування ФГВФО складає 9,7 млрд грн. Кількість вкладників цієї фінустанови складає 659 959 осіб, з яких майже 95 330 осіб тримають вклади у валюті.
У свою чергу Райффайзен банк Аваль має обсяг вкладів на 25,7 млрд грн, з яких на 8,4 млрд грн – вклади в іноземній валюті. Можлива сума відшкодування ФГВФО складає 15,7 млрд грн. У той ж час, ця фінустанова друга за кількістю вкладників після ПриватБанку – тут зберігають вклади 2,3 млн осіб, 93 967 осіб з яких тримають вклади у валюті.
Укргазбанк тримає вклади на 22,07 млрд грн, з яких на 12,3 млрд грн – вклади у валюті. Можлива сума відшкодування ФГВФО складає 11,6 млрд грн. Кількість вкладників – 1,4 млн, з яких 84 921 особа тримає вклади у валюті.
Як зазначають у НБУ, інформація публікується спершу банками на своїх сайтах до кінця місяця, наступного за звітним, а після цього у агрегованому форматі на сайті Національного банку у розділі «Статистика – Показники банківської системи».
Відповідні дані за лютий вже опублікували на власних веб-сторінках банки, як це передбачено постановою Правління Національного банку №157 від 27 грудня 2018 року «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 15 лютого 2018 року № 11».
Про актуальну ситуацію на банківському ринку України читайте у Рейтингу банків-2019 від Mind.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].