Україна збільшила закупівлю цибулі за кордоном в 62 рази

Україна збільшила закупівлю цибулі за кордоном в 62 рази

Україна встановила безпрецедентний рекорд за імпортом цибулі

Україна збільшила закупівлю цибулі за кордоном в 62 рази
фото pixabay.com

Ситуація в сегменті цибулі на українському ринку продовжує загострюватися. За перші два місяці поточного року імпорт цієї продукції в Україну вже перевищує показники за січень-лютий 2018 року в 62 рази. Про це повідомляє AgroPortal.

Так, згідно з даними офіційної статистики, за січень і лютий 2019 року Україна імпортувала 35 400 тонн цибулі, що є безпрецедентним рекордом для цього періоду за всю історію незалежності країни. Для порівняння, за перші два місяці минулого року на український ринок було ввезено всього 565 т цибулі.

Але в той же час експорт цієї продукції з України досить різко знизився. За офіційними звітами, з початку року українські експортери відвантажили на зовнішні ринки лише 275 000 т цибулі, що майже в 10 разів менше, ніж за січень – лютий минулого року.

«Збільшення імпорту цибулі в Україні обумовлено як зниженням власного виробництва цибулі в Україні, так і досить високим експортним попитом на українському на цибулю в першій половині сезону. Однак, як ми бачимо з показників з експорту, основні обсяги цибулі експортної якості були реалізовані на зовнішніх ринках ще до Нового року, тоді як зараз у сегменті продукції місцевого виробництва на українському ринку пропонується в основному цибуля, якість якої почала стрімко знижуватися через довгострокового зберігання, і яку фермери намагаються реалізувати якомога швидше», – коментує ситуацію головний аналітик Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Тетяна Смирнова.

Однак, за словами експерта, не виключено, що вже за підсумками березня можна буде спостерігати тенденцію до зниження імпорту цибулі в Україну. За інформацією операторів ринку, наразі імпортна цибуля користується не дуже високим попитом, адже в покупців з'явилася дешевша альтернатива у вигляді місцевої некондиційної продукції. Оскільки оптові компанії ще не розпродали ті обсяги, які вони імпортували на початку місяця, тому вони поки відмовляються від закупівлі нових партій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло