ПриватБанк втратив іпотечні права на сотні гектарів землі на Одещині

ПриватБанк втратив іпотечні права на сотні гектарів землі на Одещині

Банк позбавлений іпотечних прав на земельні ділянки згідно з судовими рішеннями

ПриватБанк втратив іпотечні права на сотні гектарів землі на Одещині
Фото: УНІАН

Північний апеляційний господарський суд 13 березня  відмовив у задоволенні апеляційної скарги ПриватБанку та залишив без змін рішення Господарського суду Києва від 8 листопада 2018-го, яким були задоволені позовні вимоги компанії «Гаджибей» до ПриватБанку та визнано недійсними два договори вторинної іпотеки. Про це пише finbalance.

Ці договори були укладені в червні – липні 2016 року учасниками судового спору як забезпечення зобов'язань компанії «Тамерса» перед ПриватБанком. Суд повідомив, що ухвалив таке рішення з огляду на те, що угода зі сторони іпотекодавця була підписана неуповноваженою на те особою.

Судові матеріали свідчать, що «Гаджибей» просив суд також визнати недійсними договори первинної іпотеки (предмет іпотеки такий самий – 41 земельна ділянка площею понад 300 га). Ці договори були укладені з НБУ як забезпечення боргових зобов’язань ПриватБанку з рефінансування. Однак суд відхилив ці позовні вимоги.

Крім цього, торік Господарський суд Києва своїм рішенням, яке було залишене без змін Київським апеляційним госпсудом, також частково задовольнив вказані позовні вимоги компанії «Гаджибей». Проте Верховний суд скасував ці рішення і відправив справу на новий розгляд.

Зрештою Госпсуд Києва та Північний апеляційний госпсуд винесли таке саме рішення.

Додамо, що ухвалою Печерського райсуду Києва від 5 лютого 2019 року в межах кримінального провадження щодо 19 млрд грн рефінансування, залученого ПриватБанком у НБУ до націоналізації накладено арешт на майно структур банку, у тому числі компанії «Гаджибей» (34 земельні ділянки за адресою: Одеська область, Овідіопольський район, Дільницька сільська рада, масив «Золотий берег»).

Згідно з даними Держреєстру, засновниками ТОВ «Гаджибей» є Олександр Сачков, Дмитро Потішман, ТОВ «Ділвест» (серед засновників якого – В'ячеслав Дерішев, Євген Петров, Володимир Кравченко, Дмитро Давиденко, кіпрська компанія «Валенза Консалтінг Лімітед»).

Раніше Mind писав, що компанії Ігоря Коломойського припинили виплачувати борги ПриватБанку.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті