Захворіло у світі
100,296,057
Померло у світі
2,158,473
Вилікувалось у світі
55,418,424
Захворіло в Україні
1,200,883
Померло в Україні
22,202
Вилікувалось в Україні
980,085
Нідерланди й Австралія почали переговори з РФ щодо відповідальності за трагедію рейсу МН17

Нідерланди й Австралія почали переговори з РФ щодо відповідальності за трагедію рейсу МН17

Про підготовку відповідних перемовин повідомлялось раніше, РФ погодилась, але свою відповідальність відкинула

Нідерланди й Австралія почали переговори з РФ щодо відповідальності за трагедію рейсу МН17
фото Shutterstock

Нідерланди й Австралія розпочали переговори з Росією про юридичну відповідальність за трагедію рейсу МН17, що сталася 17 липня 2014 року в Донецькій області. Про це повідомляє міністр закордонних справ Нідерландів Стеф Блок, передає DW.

Факт проведення переговорів з двома країнами підтвердив також і заступник міністра закордонних справ РФ Олександр Грушко в розмові з журналістами інформагенції ТАРС.

Вперше про підготовку до таких перемовин повідомлялося в лютому цього року. Тоді Росія також підтвердила підготовку до переговорів щодо цієї теми, однак рішуче відкинула будь-яку російську відповідальність за цей інцидент.

Як повідомлялось, уряди Австралії та Нідерландів визнали і підтримали висновки слідчої групи щодо катастрофи MH17 та причетності Росії.

У червні 2018 року Україна та Нідерланди підписали угоду, згідно з якою у разі, якщо підсудних не видадуть Нідерландам, обвинувальні вироки можуть бути виконані на території України.

Рада Європи закликала Росію узяти на себе відповідальність за катастрофу рейсу МН17.

Нагадаємо: 17 липня 2014 року в небі над Донецькою областю був збитий пасажирський літак Boeing-777 з 298 людьми на борту, всі вони загинули. Літак слідував рейсом МН-17 з Амстердама (Нідерланди) до Куала-Лумпур (Малайзія).

У травні 2018 року міжнародна слідча група заявила, що ЗРК «Бук», який збив літак, прибув з російської військової частини.

Міжнародна слідча група переконана, що самохідна вогнева установка, зенітний ракетний комплекс «Бук», використаний для запуску ракети, належав до 53-ї Зенітної ракетної бригади підрозділу збройних сил РФ, дислокованій у Курську. Дослідники дійшли цього висновку після проведення широкомасштабного порівняльного аналізу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті