У 30 містах Росії пройшли мітинги проти будівництва заводу на березі озера Байкал

У 30 містах Росії пройшли мітинги проти будівництва заводу на березі озера Байкал

Китайські інвестори бачать у «священному морі» море власної вигоди

У 30 містах Росії пройшли мітинги проти будівництва заводу на березі озера Байкал
фото Wikipedia

У понад 30 містах Росії цієї неділі пройшли акції на захист Байкалу, найбільшого в світі природного резервуару прісної води. Мітингувальники вимагають не допустити будівництва на берегах озера заводу з експорту питної води. Ініціатором будівництва виступив китайський інвестор, пише RFI.

Піднімалися й інші питання, пов'язані з промисловим освоєнням Байкалу і навколишньої території: турбази та готелі без каналізації, вирубки лісів, слив стоків в акваторію найбільшого природного резервуара прісної води.

Будівництво заводу в прибайкальському селищі Култук у січні 2019 року почала компанія «Аквасіб», яка на 99% належить китайському інвестору. Бутильовану воду планувалося постачати в Китай, Південну Корею і Монголію. Проти заводу виступили місцеві жителі. Вони впевнені, що виробництво завдасть невиправної шкоди екосистемі Байкалу. Екологи відзначають, що будівництво зачіпає і Таловські болота – унікальне місце на півдні Байкалу, де існують умови для проживання мігруючих птахів.

«А що ще гірше – цей завод тільки перший з цілої серії таких же заводів. Вся серія своїми водоводами перетне і розріже болота на окремі шматки. Все це однозначно призведе до зникнення болота. Ситуація і тим важка, що раніше велика площа боліт була засипана під нові залізничні колії», – пояснює іркутський орнітолог Віталій Рябцев.

Особливу увагу до Байкалу вдалося привернути російському стилісту Сергію Звєрєву, який народився в селищі Култук, де нині будується завод. 4 березня він вийшов на Красну площу з одиночним пікетом проти заводу, за що його оштрафували за адмінстаттею 20.2 ч.5 про порушення порядку проведення публічної акції.

Факти порушення законодавства при будівництві заводу в Култук пізніше підтвердила Байкальська природоохоронна прокуратура. В середині березня відомство через суд домоглося припинення будівництва – «до усунення виявлених в ході перевірок порушень».

Нагадаємо, протести екологів викликала ініціатива Польщі прорити 2-кілометровий канал крізь Віслинську косу до Балтійського моря.

Тим часом Mind розповідає про те, як європейські країни конкурують між собою в перегонах, хто швидше розвине зелену енергетику.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло