Акціонери обрали новий склад наглядової ради «Укрнафти»

Акціонери обрали новий склад наглядової ради «Укрнафти»

До складу ради увійшов Юрій Вітренко, Ярослав Теклюк та Поліна Загнітко

Акціонери обрали новий склад наглядової ради 	«Укрнафти»
Фото: «Укрнафта»

Сьогодні, 28 березня, акціонери ПАТ «Укрнафта» на позачергових загальних зборах затвердили оновлений статут компанії та положення про наглядову раду, які відповідають вимогам закону «Про акціонерні товариства». Про це повідомляє прес-служба НАК «Нафтогаз України».

Наглядовій раді, зокрема, передані повноваження призначати та звільняти голову правління компанії (раніше ці рішення належали до компетенції зборів акціонерів). Відтепер наглядова рада «Укрнафти» включатиме шість незалежних членів та п'ять членів, які представляють інтереси акціонерів.

Акціонери обрали новий склад наглядової ради «Укрнафти». За квотою мажоритарного акціонера, НАК «Нафтогаз України», до складу органу увійшли Юрій Вітренко, Ярослав Теклюк та Поліна Загнітко. Інтереси міноритарних акціонерів представлятимуть Яна Мануілова та Уріел Цві Лейбер. На позиції незалежних директорів наглядової ради «Укрнафти» обрані: Андрій Бойцун, Олена Макеєва, Олег Мозговий, Микола Почапський, Андрій Процик та Павло Загороднюк. Збори акціонерів також затвердили умови контрактів членів наглядової ради.

У зв’язку зі змінами в структурі управління компанією, акціонери «Укрнафти» вирішили достроково припинити повноваження чинного голови правління Марка Роллінса 30 квітня 2019 року. Метою цього рішення є надати можливість новопризначеній наглядовій раді скористатись своїми повноваженнями обрати та призначити голову правління «Укрнафти». За рішенням акціонерів з 1 травня 2019 року Олег Гез, чинний заступник голови правління та виконавчий віце-президент з питань збуту, тимчасово виконуватиме обов’язки голови правління «Укрнафти» до обрання нового очільника в порядку, передбаченому новим статутом компанії.

Стосовно переобрання Роллінса, на брифінгу Юрій Вітренко повідомив, що він один як член наглядової ради не може приймати таке рішення.

«Будучи одним з членів наглідової ради, було б некоректно диктувати свою волю. Я ще не формував свою точку зору, коли я її сформую – вона спочатку має бути обговорена членами наглядової ради», – повідомив він.

Окрім того, акціонери надали згоду на укладення контрактів щодо продажу «Укрнафтою» 4,062 млрд куб. м природного газу «Нафтогазу». Відповідність умов цих договорів звичайним ринковим умовам підтверджена незалежним експертом – ТОВ «КПМГ-Україна».

Угодами передбачено, що «Нафтогаз» придбає 2,062 млрд куб. м газу, що відповідає обсягу газу, який надійшов від «Укрнафти» до ГТС в попередні періоди, а також 2 млрд куб. м газу майбутнього видобутку. В свою чергу «Укрнафта» спрямує отримані гроші виключно на погашення податкового боргу, а також інших податкових зобов’язань, які виникнуть у процесі виконання угод.

Це рішення спрямоване на погашення податкового боргу «Укрнафти», що відкриє шлях до збільшення інвестицій, модернізації виробничих активів та сталого зростання обсягів видобутку вуглеводнів.

Раніше повідомлялось, що НАК «Нафтогаз України» не подав кандидатуру Андрія Коболєва на посаду члена наглядової ради «Укрнафти».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті