Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Завтра вночі Україна перейде на літній час: як переводити годинник

Завтра вночі Україна перейде на літній час: як переводити годинник

У ніч на неділю, 31 березня, годинникову стрілку потрібно перевести на годину вперед

Этот материал также доступен на русском
Завтра вночі Україна перейде на літній час: як переводити годинник
Фото: pixabay

У ніч на неділю, 31 березня, Україна перейде на літній час: годинникову стрілку  потрібно перевести на годину вперед.

Навіщо?

Переведення годинника на літній час і назад застосовується в багатьох країнах із метою більш раціонального використання світлого часу доби та економії електроенергії на освітлення, а також з інших причин – наприклад, для синхронізації з іншими країнами або територіями.

На території України діє час другого часового поясу (київський час) – UTC +2 (у літній період – UTC +3). Порядок обчислення часу регулюється постановою уряду України, щорічне (сезонне) переведення годинників проводиться в останню неділю березня о 3:00 на 1 годину вперед і в останню неділю жовтня о 4:00 на 1 годину назад.

Спроба скасування

З осені 1991 року на території України став діяти східноєвропейський час: UTC +2 – взимку, UTC +3 – влітку. Переходи з «зимового» на літній час і назад проводилися синхронно з більшістю країн. Щорічно в останню неділю березня о 3:00 годинник переводився на 1 годину вперед, а в останню неділю жовтня (до 1996 року – в останню неділю вересня) о 4:00 годинник переводився на 1 годину назад (зворотній перехід на «зимовий» час).

20 вересня 2011 року Україна, слідом за Росією та Білоруссю, відмовилася від сезонного переведення годинників, скасувавши майбутнє повернення на «зимовий» час. Відповідний законопроект 266 голосами був прийнятий у Верховній Раді. Через місяць це рішення було переглянуте, і повернення України на «зимовий» час восени 2011 року все ж відбулося.

23 листопада 2011 року на сайті Кабміну був опублікований проект закону України «Про порядок обчислення часу на території України», згідно з яким встановлювався час часового поясу UTC +2 протягом всього року. Наприкінці січня 2012 року Кабмін прийняв рішення рекомендувати ще раз перейти на літній час, «щоб не створювати незручностей під час проведення в Україні Чемпіонату Європи з футболу влітку 2012 року». Таким чином, остання зміна часу в Україні була запланована на 28 жовтня 2012 року, однак у березні 2013 року рішення було скасовано.

Вплив на організм

Медики не можуть зійтися на думці щодо впливу переведення годинників на організм людини. Однак через необхідність прокидатися в незвичний час організм може пройти адаптаційний період. Природною реакцією на брак сну може бути дратівливість, втома, а іноді й скачки тиску.

Однак деякі лікарі вважають, що переведення годинників позитивно впливає на організм – це свого роду «тренажер» обміну речовин.

Для комфортного перехода на літній час рекомендується давати організму більше часу для сну і не планувати активність на найближчі три дні після переведення годинників.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті