НБУ зобов’язав небанківські фінустанови та поштових операторів повідомляти про відмови у фінопераціях особам з санкційного переліку

НБУ зобов’язав небанківські фінустанови та поштових операторів повідомляти про відмови у фінопераціях особам з санкційного переліку

Регулятор удосконалив механізм реалізації санкцій

НБУ зобов’язав небанківські фінустанови та поштових операторів повідомляти про відмови у фінопераціях особам з санкційного переліку
Фото: pixabay

Національний банк України запровадив контроль за небанківськими фінансовими установами та операторами поштового зв'язку, зокрема зобов’язав повідомляти про відмову у проведенні фінансових операцій особам, зазначеним у санкційних списках, у тому числі затверджених Радою національної безпеки і оборони (РНБО).

Про це йдеться у повідомленні на сайті НБУ.

Зазначені зміни затверджені Постановою Правління Національного банку від 28 березня 2019 року № 53 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 01 жовтня 2015 року № 654», яка набуде чинності з 30 березня 2019 року.

Як повідомляється, регулятор удосконалив механізм реалізації санкцій з метою невідкладного реагування на наявні і потенційні загрози національним інтересам, національній безпеці та територіальній цілісності України.

Зазначені небанківські фінустанови зобов’язали подавать до НБУ інформацію про відмови у проведенні валютно-обмінних операцій особам, зазначеним у санкційних списках, до яких застосовано санкції «блокування активів» та/або «зупинення фінансових операцій», а також про відмови в здійсненні переказу коштів без відкриття рахунків за дорученням/на користь осіб, зазначених у санкційних списках.

Нагадаємо: 20 березня Президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО щодо застосування персональних санкцій до фізичних та юридичних осіб РФ, в тому числі щодо керівників Ради Федерації Федеральних зборів РФ і депутатів Державної Думи РФ, які причетні до агресії РФ в Криму та на Донбасі.

Як писав Mind, до оновленого списку санкцій потрапили зокрема, компанії, пов'язані з діяльністю заводу «Кримський титан» Дмитра Фірташа, розташованого на території окупованого Криму в Армянську. Крім того, до нового переліку потрапили понад 15 російськими і кримськими будкомпаніями, «Яндексом», 11 видавництвами, «дочками» російських банків.

Також РНБО додав до санкційного списку «МАКО-холдинг» Олександра Януковича та пов'язані з Дерипаскою компанії. Перелік поповнився компаніями EN + Group, «Силові машини» і «Стройтрансгаз», проте з нього виключено Молдавський метзавод.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті