Захворіло у світі
6,722,408
Померло у світі
393,916
Вилікувалось у світі
2,989,674
Захворіло в Україні
25,964
Померло в Україні
762
Вилікувалось в Україні
11,372
Порошенко погодив введення додаткових персональних санкцій щодо громадян та юросіб РФ

Порошенко погодив введення додаткових персональних санкцій щодо громадян та юросіб РФ

Санкції запроваджено до причетних до агресії РФ у Криму та на Донбасі

Порошенко погодив введення додаткових персональних санкцій щодо громадян та юросіб РФ
Фото: pixabay

Президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) щодо застосування персональних санкцій до фізичних та юридичних осіб РФ, в тому числі щодо керівників Ради Федерації Федеральних зборів РФ і депутатів Державної Думи РФ, які причетні до агресії РФ в Криму та на Донбасі, передає Інтерфакс-Україна.

Відповідний указ №82/2019, яким вводиться в дію рішення РНБО від 19 березня 2019 року Порошенко підписав 20 березня 2019 року, повідомляє прес-служба РНБО.

Як зазначається, за ініціативою Кабінету міністрів України, Служби безпеки України та Національного банку України в цей час санкції введені щодо 294 юридичних та 848 фізичних осіб.

Санкційні списки включають фізичних і юридичних осіб, які були залучені до процесу будівництва транспортного переходу через Керченську протоку, причетні до збройного нападу і захоплення українських військових катерів, а також до незаконного утримування українських моряків, організовували і сприяли проведенню псевдовиборів на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської областей, кримського півострова, демонстративно порушували українське законодавство щодо в'їзду/виїзду на тимчасово окуповану територію українського Криму, поширюють видавничу продукцію антиукраїнського змісту, незаконно отримали та використовують музейні збірки, які належать Україні.

«РНБО України також ввела обмежувальні заходи в окремих фізичних і юридичних осіб, щодо яких застосували санкції ЄС, США і Канада», – йдеться в повідомленні.

Крім цього на підставі пропозицій НБУ продовжені санкції до 4 банкам з капіталом держави-агресора.

«У той же час, у зв'язку з досягненням мети введення санкцій, за поданням СБУ скасовані обмежувальні заходи по 8 юридичним особам, більшість з яких припинила господарську діяльність. Також за ініціативою СБУ внесено технічні правки в ідентифікаційних даних однієї фізичної і двох юридичних осіб», – відзначили в прес-службі РНБО.

Відповідно до ст. 1 і 5 Закону України «Про санкції» вони застосовуються до юридичних осіб – резидентам України, виключно якщо вони причетні до здійснення терористичної діяльності.

У зв'язку з цим РНБО України доручило СБУ завершити перевірку причетності до терористичної діяльності юридичних осіб, перелік яких наведено в додатку 1 постанови Верховної Ради від 4 жовтня 2018 року.

«Тому питання про застосування санкцій, ініційованих Верховною Радою України, буде розглянуто після завершення такої перевірки», – додали в РНБО.

Згідно з оприлюдненим у середу на сайті президента України указу, він набере чинності з дня його опублікування.

Нагадаємо: днями США запровадили санкції проти 8 російських громадян та 6 компаній через агресію Росії проти України, зокрема у Керченській протоці. Раніше свої санкції до громадян РФ за інцидент у Керченській протоці запровадила Канада.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті