Порошенко погодив введення додаткових персональних санкцій щодо громадян та юросіб РФ

Порошенко погодив введення додаткових персональних санкцій щодо громадян та юросіб РФ

Санкції запроваджено до причетних до агресії РФ у Криму та на Донбасі

Порошенко погодив введення додаткових персональних санкцій щодо громадян та юросіб РФ
Фото: pixabay

Президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) щодо застосування персональних санкцій до фізичних та юридичних осіб РФ, в тому числі щодо керівників Ради Федерації Федеральних зборів РФ і депутатів Державної Думи РФ, які причетні до агресії РФ в Криму та на Донбасі, передає Інтерфакс-Україна.

Відповідний указ №82/2019, яким вводиться в дію рішення РНБО від 19 березня 2019 року Порошенко підписав 20 березня 2019 року, повідомляє прес-служба РНБО.

Як зазначається, за ініціативою Кабінету міністрів України, Служби безпеки України та Національного банку України в цей час санкції введені щодо 294 юридичних та 848 фізичних осіб.

Санкційні списки включають фізичних і юридичних осіб, які були залучені до процесу будівництва транспортного переходу через Керченську протоку, причетні до збройного нападу і захоплення українських військових катерів, а також до незаконного утримування українських моряків, організовували і сприяли проведенню псевдовиборів на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської областей, кримського півострова, демонстративно порушували українське законодавство щодо в'їзду/виїзду на тимчасово окуповану територію українського Криму, поширюють видавничу продукцію антиукраїнського змісту, незаконно отримали та використовують музейні збірки, які належать Україні.

«РНБО України також ввела обмежувальні заходи в окремих фізичних і юридичних осіб, щодо яких застосували санкції ЄС, США і Канада», – йдеться в повідомленні.

Крім цього на підставі пропозицій НБУ продовжені санкції до 4 банкам з капіталом держави-агресора.

«У той же час, у зв'язку з досягненням мети введення санкцій, за поданням СБУ скасовані обмежувальні заходи по 8 юридичним особам, більшість з яких припинила господарську діяльність. Також за ініціативою СБУ внесено технічні правки в ідентифікаційних даних однієї фізичної і двох юридичних осіб», – відзначили в прес-службі РНБО.

Відповідно до ст. 1 і 5 Закону України «Про санкції» вони застосовуються до юридичних осіб – резидентам України, виключно якщо вони причетні до здійснення терористичної діяльності.

У зв'язку з цим РНБО України доручило СБУ завершити перевірку причетності до терористичної діяльності юридичних осіб, перелік яких наведено в додатку 1 постанови Верховної Ради від 4 жовтня 2018 року.

«Тому питання про застосування санкцій, ініційованих Верховною Радою України, буде розглянуто після завершення такої перевірки», – додали в РНБО.

Згідно з оприлюдненим у середу на сайті президента України указу, він набере чинності з дня його опублікування.

Нагадаємо: днями США запровадили санкції проти 8 російських громадян та 6 компаній через агресію Росії проти України, зокрема у Керченській протоці. Раніше свої санкції до громадян РФ за інцидент у Керченській протоці запровадила Канада.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті