Заявлений видобуток на найбільшому в світі родовищі нафти в Саудівській Аравії виявився перебільшеним

Заявлений видобуток на найбільшому в світі родовищі нафти в Саудівській Аравії виявився перебільшеним

В королівстві розкрили реальну картину перед розміщенням доларових облігацій державної Saudi Aramco

Заявлений видобуток на найбільшому в світі родовищі нафти в Саудівській Аравії виявився перебільшеним
фото www.saudiaramco.com

Видобуток нафти на найбільшому в світі родовищі в світі «Гавар», що знаходиться в Саудівській Аравії виявився меншим ніж було заявлено Saudi Aramco та очікувань ринку. Про це повідомляє Bloomberg.

Колись це родовище було державною таємницею і джерелом багатства королівства. Воно була настільки важливим, що американські військові колись навіть обговорювали план його захоплення. Для нафтотрейдерів «Гавар» був джерелом безкінечних спекуляцій.

«Тепер ринок нарешті знає: на «Гаварі» в Саудівській Аравії, найбільшому в світі родовищі нафти, видобуток є набагато меншим, ніж хтось міг уявити», наголошує видання.

Коли Saudi Aramco опублікувала свої перші дані про прибутки з моменту її націоналізації майже 40 років тому, вона також підняла завісу секретності навколо своїх «мега нафтових родовищ». Проект емісії облігацій компанії показав, що видобуток нафти на «Гаварі» складає максимум 3,8 млн барелів на добу, тоді як раніше сама компанія заявляла, що видобуток там уже понад десятиліття складає понад 5 млн барелів на день.

За даними управління енергетичної інформації Міненерго США (EIA), які часто сприймаються на енергоринку як еталонна оцінка продуктивності, видобуток на «Гаварі» в 2017 році оцінювався в 5,8 млн барелів на день.

Нові дані, як зазначається, свідчать про те, що найбільшим світовим родовищем тепер вважається Permian. З цього родовища у США станом на лютий 2019 року добувалось 4,1 млн барелів на добу.

Родовище «Гавар» розташоване приблизно в 100 км на північний захід від м. Дахран в провінції Еш-Шаркійя, має розміри 280 км на 30 км і вважалось найбільшим родовищем нафти в світі. Родовище перебуває в повній власності держави, під управлінням  держкомпанії Saudi Aramco. Близько 60-65% всієї нафти, видобутої в Саудівській Аравії з 1948 по 2009 рік, було видобуто з «Гавара». Видобуток нафти за 2016 рік склав 275 млн тонн або 5 млн барелів на день (5,7% світового видобутку). Крім того, на ньому видобувається приблизно 56,6 млн м³ в день природного газу.

Нагадаємо: днями провідні світові рейтингові агентства назвали найприбутковішу компанію 2018 року. Із результатом у $111,1 млрд нею стала Saudi Aramco, легко обійшовши таких гігантів, як Apple, Google та Exxon Mobile.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло