Двом фігурантам журналістського розслідування про розкрадання в оборонці ГПУ не обрала запобіжний захід

Двом фігурантам журналістського розслідування про розкрадання в оборонці ГПУ не обрала запобіжний захід

Генпрокуратура повідомила цим особам про підозру

Двом фігурантам журналістського розслідування про розкрадання в оборонці ГПУ не обрала запобіжний захід
Фото: Facebook/ГПУ

Фігурантам журналістського розслідування про розкрадання в оборонному комплексі, керівникам ТОВ «Оптімумспецдеталь» Віталію Жукову і Андрію Рогозі Генеральна прокуратура повідомила про підозру за заниження суми податкових відрахувань до державного бюджету України в розмірі 26,6 млн грн.

Такі дані оприлюднила ГПУ на своїй сторінці у Facebook, проте імена фігурантів скоротила до однієї літери.

«На підставі офіційних висновків Державної фіскальної служби України слідством встановлено, що посадовими особами ТОВ «Оптімумспецдеталь» під час постачання запчастин та комплектуючих на державні підприємства, умисно вчинено дії по заниженню суми податкових відрахувань до державного бюджету України у розмірі 26,6 млн грн. На теперішній час фактичним власникам вказаного підприємства Р. та Ж. повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 212 КК України», – вказують у ГПУ.

ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО РОЗСЛІДУВАННЯ СТОСОВНО ПОСАДОВИХ ОСІБ ТОВ «ОПТИМУМСПЕЦДЕТАЛЬ» Повідомляємо, що Головною військовою...

Опубликовано Генеральна прокуратура України Вторник, 2 апреля 2019 г.

Як зазначається, досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні триває, проводяться слідчі дії, спрямовані на встановлення ймовірних співучасників вчиненого злочину.

«Оскільки підозрюваними Р. та Ж. у встановленому законодавством порядку збитки, нанесені державному бюджету, погашені в повному обсязі до закінчення досудового розслідування, з огляду вимог та положень ст.ст. 176 – 178 КПК України запобіжні заходи стосовно них не обиралися у зв’язку з відсутністю ризиків, передбачених кримінальним процесуальним законодавством», – пояснюють у Генпрокуратурі.

Нагадаємо: наприкінці березня Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) долучило до матеріалів розслідування про незаконні схемах в оборонній сфері переписку фігурантів, про яку йшлося в журналістському розслідуванні Bihus.Info.

Раніше НАБУ підтвердило отримання від Генпрокуратури навесні 2017 року листування на 87 сторінок, в яких зокрема фігурує ТОВ «Оптимумспецдеталь» і її бенефіціар Андрій Рогоза, згаданий у скандальному розслідуванні журналістів Bihus.info щодо корупції в оборонці. Проте, у НАБУ стверджують, що інформації з листуваннях на момент її отримання два роки тому, було недостатньо для початку окремого розслідування ймовірних зловживань конкретних осіб у сфері оборони.

Як писав Mind, НАБУ почало розслідування за даними журналістів про корупцію в «оборонці». Воно охоплює всі факти, наведені в трьох частинах оприлюдненого журналістського розслідування про корупційні схеми в державному концерні «Укроборонпром».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло