Захворіло у світі
115,618,088
Померло у світі
2,569,422
Вилікувалось у світі
65,383,259
Захворіло в Україні
1,384,917
Померло в Україні
26,763
Вилікувалось в Україні
1,191,022
«Нафтогаз» підписав угоду з п'ятьма європейськими операторами ГТС

«Нафтогаз» підписав угоду з п'ятьма європейськими операторами ГТС

Європейські партнери також зможуть взяти участь в управлінні українським оператором ГТС

«Нафтогаз» підписав угоду з п'ятьма європейськими операторами ГТС
Фото: УНІАН

«Нафтогаз України», «Укртрансгаз» та «Магістральні газопроводи України» (МГУ) підписали угоду про створення спільної робочої групи з п’ятьма провідними європейськими операторами, які готові підтримати процес анбандлінгу та в подальшому взяти участь в управлінні українською ГТС. Про це повідомили Mind у компанії «Нафтогаз».

Метою співпраці є допомога українській стороні у створенні незалежного оператора ГТС відповідно до європейських законів. Після цього європейські партнери можуть взяти участь в управлінні оператором ГТС.

У робочій групі – GRTgaz S.A. (Франція), N.V. Nederlandse Gasunie (Нідерланди), Snam S.p.A. (Італія), Eustream a.s. (Словаччина) та Fluxys S.A. (Бельгія).

Наразі експерти європейських операторів допомагатимуть Україні створити незалежного оператора ГТС і подати заявки на його сертифікацію до українського регулятора НКРЕКП та секретаріату Енергетичного співтовариства. Також вони братимуть участь у розробці плану модернізації ГТС, аби забезпечити її технічну надійність та ефективність. Європейські оператори також нададуть консультації під час спільних засідань правління та комітету з анбандлінгу наглядової ради «Нафтогазу». Подальшу співпрацю між операторами ГТС та МГУ обговорять окремо.

Раніше «Газпром» почав офіційно повідомляти країни, що з 2020 року транзиту газу через Україну не буде.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті