«Нафтогаз» підписав угоду з п'ятьма європейськими операторами ГТС

«Нафтогаз» підписав угоду з п'ятьма європейськими операторами ГТС

Європейські партнери також зможуть взяти участь в управлінні українським оператором ГТС

«Нафтогаз» підписав угоду з п'ятьма європейськими операторами ГТС
Фото: УНІАН

«Нафтогаз України», «Укртрансгаз» та «Магістральні газопроводи України» (МГУ) підписали угоду про створення спільної робочої групи з п’ятьма провідними європейськими операторами, які готові підтримати процес анбандлінгу та в подальшому взяти участь в управлінні українською ГТС. Про це повідомили Mind у компанії «Нафтогаз».

Метою співпраці є допомога українській стороні у створенні незалежного оператора ГТС відповідно до європейських законів. Після цього європейські партнери можуть взяти участь в управлінні оператором ГТС.

У робочій групі – GRTgaz S.A. (Франція), N.V. Nederlandse Gasunie (Нідерланди), Snam S.p.A. (Італія), Eustream a.s. (Словаччина) та Fluxys S.A. (Бельгія).

Наразі експерти європейських операторів допомагатимуть Україні створити незалежного оператора ГТС і подати заявки на його сертифікацію до українського регулятора НКРЕКП та секретаріату Енергетичного співтовариства. Також вони братимуть участь у розробці плану модернізації ГТС, аби забезпечити її технічну надійність та ефективність. Європейські оператори також нададуть консультації під час спільних засідань правління та комітету з анбандлінгу наглядової ради «Нафтогазу». Подальшу співпрацю між операторами ГТС та МГУ обговорять окремо.

Раніше «Газпром» почав офіційно повідомляти країни, що з 2020 року транзиту газу через Україну не буде.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло