Захворіло у світі
12,910,357
Померло у світі
569,128
Вилікувалось у світі
7,116,957
Захворіло в Україні
54,133
Померло в Україні
1,398
Вилікувалось в Україні
26,503
Застарілі будівельні норми будуть переглянуті в прискореному порядку – Парцхаладзе

Застарілі будівельні норми будуть переглянуті в прискореному порядку – Парцхаладзе

Кабмін ухвалив постанову про прискорений перегляд будівельних норм у промисловості та транспорті

Застарілі будівельні норми будуть переглянуті в прискореному порядку – Парцхаладзе
Лев Парцхаладзе
Фото: Лев Парцхаладзе (Facebook)

Сьогодні, 3 квітня 2019 року, уряд схвалив постанову «Про внесення змін до Переліку центральних органів виконавчої влади, до повноважень яких належить питання нормування у будівництві». Про це повідомляє Урядовий портал.

Це дозволить впорядкувати, систематизувати і прискорити перегляд застарілих галузевих норм у будівництві в різних галузях, зокрема, промисловості та транспортній інфраструктурі.

«В Україні все ще діє близько 60 СНіП та СН – галузевих будівельних норм та правил, що затверджувались ще в Радянському Союзі. І їх вкрай потрібно переглянути та оновити. Сьогодні, згідно з чинним Переліком центральних органів виконавчої влади, це питання належить до повноважень міністерств, деяких державних служб і агентств. Проте у чинному Законі України «Про будівельні норми» чітко прописано, що нормування в будівництві мають здійснювати лише міністерства. І через цю колізію оновлення таких важливих вузькоспеціалізованих норм сьогодні гальмується. Саме тому Мінрегіоном було розроблено відповідні зміни до Переліку і визначено конкретну компетенцію кожного з міністерств у здійсненні повноважень щодо нормування у будівництві», – сказав заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

За його словами, зміни дозволять впорядкувати та систематизувати роботу з перегляду таких застарілих галузевих будівельних норм, як СНіП. Це має підвищити інвестиційну привабливість промислового будівництва в Україні.

Додамо, що СНіП та СН (будівельні норми та правила) – основні загальносоюзні нормативні акти у будівництві, що затверджував Держбуд СРСР для обов’язкового застосування на території СРСР. Вони мають переважно галузеву специфіку та стосуються технологічного проектування різноманітних об’єктів виробничого призначення, транспорту, гідротехнічних споруд, підземних газосховищ, підземних гірничих виробок.

Раніше Mind писав, що у 2018 році будівельна галузь зросла на 4,4%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті