У «Газпромі» заявили, що проклали вже майже 1000 км труб «Північного потоку – 2»
Також російська компанія поспішає збудувати наземні об’єкти і термінали

Наразі протяжність підводної частини «Північного потоку – 2» наближається до 1000 км, по дну Балтійського моря укладено 915 км труб, що становить 37% загальної довжини газової магістралі в двонитковому виконанні, повідомляє «Газпром» у своєму прес-релізі.
Укладання морської частини газопроводу «Північний потік – 2» ведеться відповідно до графіка. Наземна частина будівництва також здійснюється за графіком, йдеться в прес-релізі.
У німецькому Лубміні завершується створення берегового приймального терміналу для «Північного потоку – 2». Він зводиться неподалік від такого ж терміналу, який пропускає до Німеччини природний газ, що надходить з першого «Північного потоку».
Термінал буде розташований за 3 км від центру міста і за 500 м від узбережжя. До будмайданчика прокладено дві підземні труби діаметром 1,5 м. З боку об'єкта вони виводять до котловану, зі зворотного боку – виходять на морське дно.
«Роботи тут ведуться з початку минулого року, – каже інженер Роні Вайс, – ми йдемо згідно з графіком, тому поспіху немає. Будівництво ведеться в одну зміну, одночасно на об'єкті знаходяться до 40 працівників».
Коли газ почне надходити в новий термінал, його будуть нагрівати в спеціальних установках, щоб зменшити тиск.
«Тиск у трубах під водою і на поверхні різний, тому така процедура необхідна», – пояснює представник прес-служби компанії-оператора Nord Stream 2 Штеффен Ебберт.
Після ряду технічних циклів блакитне паливо буде розподілятися між двома магістральними гілками. На захід веде трубопровід NEL, який вже побудований і приєднаний до терміналу першого «потоку».
На південь вздовж польського кордону буде прокладений EUGAL – якщо їхати по автобану з Берліна до Балтійського моря, то труби, приготовлені до укладання, видно за кілька десятків кілометрів.
Між тим не все так просто з будівництвом газопроводу. Про те, чому його будівництво ризикує затягнутися не лише на кілька місяців, але й на кілька років, у матеріалі Mind «Клин клином: як Данія та Польща посунули «Північний потік – 2»
За матеріалами Tecnoblog
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].