Рейтинг: в яких країнах Європи їдять найбільше овочів і фруктів

Рейтинг: в яких країнах Європи їдять найбільше овочів і фруктів

В лідерах не лише сонячні регіони, а туманна й дощова Ірландія

Рейтинг: в яких країнах Європи їдять найбільше овочів і фруктів
фото Shutterstock

Згідно з опитуванням, лише кожен четвертий житель Євросоюзу їсть фрукти двічі на день (27%). Ще 37% населення країн Євросоюзу відповіли, що їдять фрукти раз в день, а решта 36% споживають фрукти ще рідше або взагалі обходяться без них.

Такі результати дослідження цього тижня оприлюднив «Євростат», інформує Euronews.

Овочі користуються навіть менших успіхом: 23% європейців їдять їх не менше двох разів на день, а 40% жителів ЄС споживають овочі раз в день.

Італійці стали лідерами зі щоденного споживання фруктів: 85% населення хоча б раз в день з'їдають одну порцію (порцією вважається 80 г – ред.).

На другому місці португальці – 81%, що також набагато вище за середній показник по ЄС, що становить 64%.

Три країни, де найменша кількість населення щодня їсть фрукти: Латвія 35%, Болгарія і Литва – по 37%.

Що стосується споживання овочів, то Ірландія та Бельгія стали країнами з найвищою пропорцією населення, яке споживає овочі хоча б раз в день: в обох країнах це 84% населення.

У 18-ти з 28-ми країн-членів ЄС від 50% до 80% населення повідомили, що їдять овочі щодня, а середній показник по ЄС становить 64%.

Анти лідерами стали Угорщина з 30%, Румунія – 41%, Латвія – 44%, Литва і Болгарія – 45%.

Між тим, Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) рекомендує в дорослому віці споживати не менше 400 грамів (або п'ять порцій) фруктів і овочів на день. ВООЗ попереджає, що скорочення споживання фруктів і овочів провокує проблеми зі здоров'ям і підвищує ризик неінфекційних і серцево-судинних захворювань. За оцінками агентства ООН, у 2017 році 3,9 млн смертей у світі були спричинені недостатнім споживанням овочів і фруктів.

В нашій країні, за підрахунками Держкомстату, за рік один українець споживає мінімум 94 кг овочів і 16 кг баштанних культур – 28 кг капусти, 25 кг помідорів і огірків, 18 кг моркви і буряка. А споживання фруктів на душу населення становить в середньому 35 кг на рік.

Нагадаємо, за останніми даними Україна побила рекорд, закупивши минулого року цибулі за кордоном більше у 62 рази.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті