Захворіло у світі
5,463,392
Померло у світі
344,533
Вилікувалось у світі
2,195,325
Захворіло в Україні
21,245
Померло в Україні
623
Вилікувалось в Україні
7,234
ЄСПЛ повідомив Росію про отримання від 380 осіб позовів щодо катастрофи Boeing на сході України

ЄСПЛ повідомив Росію про отримання від 380 осіб позовів щодо катастрофи Boeing на сході України

Суд передав Росії 2 позови від родичів загиблих з Малайзії, Австралії, Бельгії, Канади, Німеччини, Великобританії і США

ЄСПЛ повідомив Росію про отримання від 380 осіб позовів щодо катастрофи Boeing на сході України
Фото: Shutterstock

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) передав Росії інформацію про те, що в суд звернулися 380 родичів загиблих у катастрофі малазійського Boeing на сході України, йдеться в судовому комюніке, поширеному в четвер, передає Інтерфакс-Україна.

«ЄСПЛ 3 квітня ухвалив рішення передати уряду Росії два позови – «Айлей проти Росії» (позовну заяву №25714/16) і «Енглін проти Росії» (позовну заяву №56328/18)», – наголошується в документі.

Також у комюніке йдеться про те, що все позивачі – родичі загиблих в результаті авіакатастрофи і є громадянами різних країн. Зокрема, мова йде про такі держави, як Малайзія, Австралія, Бельгія, Канада, Німеччина, Великобританія і США.

В обох позовах міститься звинувачення на адресу російської влади в тому, що Росія порушила статтю 2 Європейської конвенції про захист прав людини (Право на життя), оскільки несе відповідальність за крах літака і загибель людей, що знаходилися на борту.

Крім того, позивачі вважають, що російська влада не змогла провести належного розслідування за фактом трагедії.

«Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія), був збитий в небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року. На його борту знаходилися 298 осіб. Всі вони загинули. 13 жовтня 2015 року комісія Ради безпеки Нідерландів, яка займалася розслідуванням причин катастрофи лайнера, опублікувала доповідь, в якому говорилося, що літак був збитий ракетою класу «земля-повітря», випущеної з ЗРК «Бук».

Минулого року Нідерланди і Австралія заявили про визнання результатів розслідування у цій справі Спільної слідчої групи (ССД): в травні 2018 року ССД розповсюдила доповідь, в якій стверджується, що ракета, випущена у літак «Малайзійських авіаліній», могла бути доставлена з російської військової частини, розквартированої під Курськом.

Нагадаємо: цього року зазначені дві країни почали переговори з РФ щодо відповідальності за трагедію рейсу МН17. РФ погодилась взяти в них участь, але свою відповідальність відкинула.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті