Норвезький фонд скорочує позиції в облігаціях emerging markets

Норвезький фонд скорочує позиції в облігаціях emerging markets

Скоротять позиції в корпоративних і суверенних облігаціях Чилі, Чехії, Угорщини, Ізраїлю, Малайзії, Мексики, Польщі, Росії, Південної Кореї і Таїланду

Норвезький фонд скорочує позиції в облігаціях emerging markets
фото pixabay.com

Норвезький суверенний фонд, активи під управлінням якого перевищують $1 трлн, прийняв рішення скоротити позиції в облігаціях emerging markets. Про це повідомляє Bloomberg.

Мінфін країни пішов на цей крок після понад року обговорень.

Зазначається, що облігації з Мексики, Південної Кореї, Чилі, Чеської Республіки, Угорщини, Ізраїлю, Малайзії, Польщі, РФ і Таїланду будуть виключені з індексу, але фонд все ще матиме можливість інвестувати до 5% свого портфеля облігацій у ринки, що розвиваються.

Цей крок є не настільки масштабними, як початкова пропозиція фонду, що передбачала скорочення своїх облігаційних позик до трьох валют: євро, долара та фунта.  

Як повідомили в міністерстві, конкретні зміни й план реалізації будуть підготовані спільно з фондом після обговорення цього питання парламентом.

Норвезький фонд, як відомо, є найбільшим іноземним інвестором у російські облігації федерального займу. Суверенний фонд Норвегії у 2017 році наростив вкладення в Росію, увійшовши в капітал семи російських компаній, в тому числі ритейлерів і забудовників. Вкладення фонду в країну перевищили $5 млрд.

Нагадаємо: за підсумками 2018 року Норвезький суверенний фонд отримав перший за сім років чистий збиток. За минулий рік він втратив $57 млрд. Збиток від вкладень в акції склав 9,5%, тоді як інвестиції в облігації принесли прибуток у 0,4%, у нерухомість – 7,5%. При цьому наприкінці 2018 року фонд скуповував акції, скориставшись падінням світових фондових ринків: чисті вкладення в цей вид активів у IV кварталі становили $8,1 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло