Захворіло у світі
18,288,573
Померло у світі
693,805
Вилікувалось у світі
10,913,524
Захворіло в Україні
74,219
Померло в Україні
1,764
Вилікувалось в Україні
40,613
Єврокомісія звинуватила BMW, Daimler і VW у картельній змові

Єврокомісія звинуватила BMW, Daimler і VW у картельній змові

Автоконцерни навмисно обмежували розвиток інноваційних технологій в сфері фільтрації вихлопів

Єврокомісія звинуватила BMW, Daimler і VW у картельній змові
фото DR

Єврокомісія звинуватила найбільші концерни німецьких автовиробників у картельній змові. Під підозру потрапили баварський BMW, виробник Mercedes-Benz – Daimler і VW, в який входять Volkswagen, Audi і Porsche. Ці марки автомобілів відомі в Німеччині як «велика пʼятірка» (5er-Kreise). В ЄК підозрюють, що представники керівництва цих німецьких компаній домовилися про обмеження розробок в області технологій очищення вихлопних газів, пише Euronews.

Висунуті звинувачення не пов'язані з іншими розслідуваннями щодо окремих компаній, наголошується в заяві європейського регулятора.

Аналіз ситуації в галузі триває з 2017 року, а формальне слідство було розпочато експертами ЄС в 2018 році.

Автовиробників звинувачують у незаконній змові в галузі впровадження каталітичних нейтралізаторів для дизельних двигунів і фільтрів для сажі з бензинових двигунів.

Згідно з висновками Єврокомісії, німецькі компанії обмежували конкурентний розвиток інноваційних технологій в сфері фільтрації вихлопів, а отже, споживачі були позбавлені можливості купувати більш екологічно чисті автомобілі.

Від автоконцернів очікують відповіді на звинувачення. Відреагували тільки в VW: компанія оголосила, що має розібратися в деталях звинувачення. А також зазначила, що співпраця між гравцями автоіндустрії – звичайна практика галузі, і Єврокомісії це добре відомо.

Якщо підозри підтвердяться, компаніям загрожують багатомільярдні штрафи за порушення європейського законодавства в галузі конкурентного права. Причому мова не йде про звичайну для картельних змов практику цінової фіксації, а саме про обмеження розвитку певних технологій галузі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті