Карлоса Гона виключили зі складу ради директорів Nissan

Карлоса Гона виключили зі складу ради директорів Nissan

Грошову компенсацію екс-очільник автомобільного альянсу Renault – Nissan – Mitsubishi не отримає

Карлоса Гона виключили зі складу ради директорів Nissan
Карлос Гон
фото nissannews.com

Акціонери Nissan проголосували за те, щоб виключити Карлоса Гона з ради правління компанії після його четвертого арешту минулого тижня. Про це повідомляє FT.

У 3-годинних зборах взяло участь понад 4000 акціонерів, перед якими генеральний директор Nissan Хірото Сайкава вибачився за «безпрецедентний посадовий злочин».

Зазначається, що разом з Гоном було виключено і його найближчого союзника Грега Келлі. Під час зборів акціонери проголосували за включення до складу ради директорів нового президента Renault Жан-Домініка Сенара.

Крім того, гендиректор Nissan наголосив, що Гон не отримає жодної грошової компенсації у зв’язку зі звільненням.

Видання повідомляє, що акціонери висловили свій гнів щодо керівництва компанії, зокрема щодо того, що Сайкава та інші керівники протягом майже десятиліття ігнорували дії Гона. Один з інвесторів закликав усю раду директорів піти у відставку, інший – обвинуватив Сайкаву в «боягузтві».

Гендиректор Nissan наголосив, що продовжить перебувати на своєму посту доки кризу не буде врегульовано і відносини Nissan з найбільшим акціонером Renault не стабілізуються.

Вступаючи до складу ради директорів, Сенара стикнеться з важким завданням відновлення довіри та виправлення структури капіталу в альянсі, в який також входить Mitsubishi Motors.

Нагадаємо: за кілька днів до зборів акціонерів токійська прокуратура вчетверте арештувала Карлоса Гона.  

Менше ніж за місяць до цього, після 108 днів під арештом, Карлоса Гона було звільнено з в’язниці під заставу майже в $9 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло