НБУ запровадив подвійний контроль за операціями з цінними паперами

НБУ запровадив подвійний контроль за операціями з цінними паперами

Центробанк запровадив принцип «чотирьох очей»

НБУ запровадив подвійний контроль за операціями з цінними паперами
Фото: НБУ

Національний банк запровадив для депозитарних установ новий функціонал, який забезпечує подвійний контроль за операціями з цінними паперами, йдеться в повідомленні на сайті регулятора.

Нове програмне забезпечення дозволяє послідовно накладати на депозитарні розпорядження електронні підписи двох уповноважених осіб-розпорядників рахунку (так званий принцип «чотирьох очей»).

Подвійний контроль під час проведення операцій уже давно є невід’ємною частиною систем переказу грошових коштів, але в системах депозитарного обліку в Україні він впроваджений вперше.

Новий функціонал надає можливість депозитарним установам здійснювати оперативний контроль за проведенням облікових операцій та знижує операційні ризики під час їхнього виконання, зокрема мінімізуючи ризики механічних помилок і «людського» фактору. Це сприятиме підвищенню захисту інформації в системі депозитарного обліку та надійності її функціонування.

Функціонал розроблено відповідно до світових стандартів проведення депозитарних операцій із фінансовими активами. Дотримуючись своєї стратегії, Національний банк продовжує оновлювати систему депозитарного обліку через автоматизацію процесів і запровадження сучасних програмних комплексів.

Використання нового програмного забезпечення на сьогодні не є обов’язковим для депозитарних установ. Доступ до нього буде надаватися за запитом кожної окремої депозитарної установи.

Нагадаємо: минулого року вперше в Україну заведені цінні папери іноземного емітента за спрощеною процедурою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло