Збитки українців від «прихованих» послуг мобільних операторів становлять не менше 100 млн грн на рік
Гроші з мобільного рахунку можуть зникати через контент-послуги, продажі яких зростають з кожним роком

Збитки українців від «прихованих» платних послуг, які мобільні оператори можуть підключати без згоди абонентів, становлять не менше 100 млн грн на рік, передає Ліга із посиланням на Офіс ефективного регулювання (BRDO).
В офісі вважають, що гроші з мобільного рахунку можуть зникати через контент-послуг – мелодії, гороскопи, анекдоти, обсяги продажів яких ростуть з кожним роком.
За інформацією Офісу ефективного регулювання, сукупний дохід операторів від контент-послуг в 2017 році перевищив 1 млрд грн.
«Визначити, яка частина сплачених контент-послуг насправді не замовлялася споживачами, досить складно. Проте, навіть якщо припустити, що таких 10%, то збитки споживачів становлять не менше 100 млн грн на рік», – відзначили в BRDO.
«Проблему визнає і сам регулятор – Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сфері зв'язку та інформатизації (НКРЗІ)», – додали в Офіс ефективного регулювання.
Нагадаємо: наприкінці березня цього року регулятор опублікував звіт, в якому йдеться про те, що підключення мобільними операторами контент-послуг без згоди абонентів було однією з двох основних проблем мобільного зв'язку в 2018 році (друга – відсутність тарифних планів без інтернету).
«Про зростання масштабу проблеми свідчить і динаміка відповідних скарг абонентів: у порівнянні з 2016 роком, їх кількість в 2018-м зросла в 5 разів», – стверджують в BRDO.
У той же час в Офісі ефективного регулювання підкреслили, що IT-сектор BRDO вже напрацьовує нормативні зміни, які допоможуть вирішити цю проблему.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].