Захворіло у світі
31,328,238
Померло у світі
964,839
Вилікувалось у світі
21,503,496
Захворіло в Україні
181,237
Померло в Україні
3,642
Вилікувалось в Україні
79,901
Попит на євробонди Saudi Aramco сягнув рекордних $85 млрд

Попит на євробонди Saudi Aramco сягнув рекордних $85 млрд

Компанія залучить майже $10 млрд у рамках розміщення бондів

Попит на євробонди Saudi Aramco сягнув рекордних $85 млрд
фото www.saudiaramco.com

Попит на облігації державної нафтової компанії Саудівської Аравії Saudi Aramco склав більше $85 млрд, що є рекордним показником довіри ринку до нафтового гіганта, незважаючи на певні побоювання інвесторів щодо впливу уряду на компанію. Про це повідомляє Reuters.

Очікується, що державна компанія отримає приблизно $10 млрд від цієї угоди, яка розглядається як показник потенційного інтересу інвесторів до первинного публічного розміщення акцій саудівської компанії.

Saudi Aramco відкрила книгу заявок на єврооблігації, номіновані в доларах, у понеділок. Завершити розміщення компанія планує сьогодні, у вівторок, при цьому вона планує шість траншів євробондів – два транші на три роки, по одному – на 5, 10, 20 і 30 років.

За словами міністра енергетики Саудівської Аравії Халіда аль-Фаліха початкові дані про попит інвесторів перевищили $30 млрд.

Проте аналітики вважають, що проблема може полягати в тому, що компанія перебуває в державній власності й рішення прийматимуться в інтересах влади, а не інвесторів. Зі свого боку керівництво Saudi Aramco під час зустрічі з інвесторам минулого тижня перед випуском облігацій наполягало на своїй незалежності.

Нагадаємо: нещодавно Saudi Aramco вперше розкрила свої фінансові показники, згідно з якими компанія стала найприбутковішою компанією у світі у 2018 році, легко випередивши американських гігантів, зокрема Apple та Exxon Mobil. Moody's Investors Service повідомила, що чистий прибуток Saudi Aramco склав $111,1 млрд за рік, що перевищує показники Apple, Google та ExxonMobil, разом узятих.

Компанія вирішила залучити боргове фінансування для оплати частки в нафтохімічній корпорації Saudi Basic Industries Corp.

Як повідомлялося, наприкінці березня стало відомо про покупку Saudi Aramco контрольного пакету акцій місцевої нафтохімічної компанії Saudi Basic Industries Corporation (SABIC) за $69,1 млрд.

Більше про діяльність державної нафтової компанії Саудівської Аравії Saudi Aramco можна дізнатися з матеріалу Mind «Усе можуть королі: як далеко заходить «нафтогазове» протистояння корпорацій з урядами».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті