Британський парламент підтримав відтермінування Brexit до 30 червня

Британський парламент підтримав відтермінування Brexit до 30 червня

Нарешті законодавці підтримали Терезу Мей

Британський парламент підтримав відтермінування Brexit до 30 червня
фото pixabay.com

Британські законодавці схвалили прохання прем'єр-міністра Терези Мей до Європейського союзу відкласти Brexit до 30 червня на голосуванні в парламенті. Про це повідомляє Reuters.

«За» проголосувало 420 депутатів, «проти» – 110. Основний супротив висловили прибічники Brexit, які хочуть, щоб Британія якомога раніше вийшла зі складу ЄС.

«Нам усім має бути цілком ясно, для чого буде це відтермінування – справа у тому, щоб би своєчасно і злагоджено покинути ЄС, а це значить, що треба угода», – заявив генеральний солісітор Англії та Уельсу Роберт Бакленд перед голосуванням.

Дебати з цього питання розпочались, коли Мей поїхала в Берлін та Париж, щоб заручитись підтримкою її прохання щодо виділення додаткового часу, щоб спробувати розробити новий план виходу країни з ЄС, який би схвалили її політичні супротивники вдома.

Саме голосування, як повідомляє видання, стало кульмінацією безпрецедентного захоплення влади в парламенті законодавцями, які цього тижня прийняли закон проти волі уряду, добиваючись гарантій того, що Мей не дозволить Британії ЄС покинути ЄС без угоди 12 квітня.

Процес прийняття закону,який ініціював дебати сьогодні, у вівторок, ще більше підірвав політичну владу Мей, довівши, що парламент може обійти уряд, якщо той не погодиться з вибором законодавців щодо Brexit.

Нагадаємо: днями британський прем'єр Тереза Мей написала главі Євроради Дональду Туску лист з проханням відкласти Brexit до 30 червня. У документі підкреслюється, що якщо британські парламентарії раптом зуміють досягти згоди до цієї дати, то відстрочку можна буде і скоротити.

Раніше британський парламент проголосував за законопроект, який зобов'язує уряд попросити в ЄС знову відтермінувати Brexit.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло