«Газпром» наполягає на виході Shell з проекту «Балтійський СПГ», але вона пручається
Поки що компанії не можуть домовитись про умови «розлучення»

«Газпром» і Royal Dutch Shell ведуть переговори про умови виходу британсько-нідерландської компанії з проекту «Балтійський СПГ». Про це повідомляє «ТАСС» із посиланням на «Вєдомості».
Переговори проходять у Гаазі, де розташовується штаб-квартира нідерландсько-британської компанії. «Газпром» більше не розглядає Shell як партнера в будівництві СПГ-заводу під Санкт-Петербургом, хоча та брала участь у підготовці проекту з осені 2015 року. Але Shell у виході з нього не зацікавлена, наголошує видання.
Які варіанти обговорюють сторони, джерела уточнювати не стали. На 18 квітня призначена зустріч голови правління «Газпрому» Олексія Міллера і представників Shell. До цього часу «Газпром» і Shell розраховують досягти компромісу.
У 2015 році компанія Shell стала єдиним партнером «Газпрому» в реалізації «Балтійського СПГ», й у 2018 році почалася розробка технічного проекту. Спочатку Shell оцінювала потужність заводу в 10 млн тонн зрідженого природного газу (СПГ) у рік із можливим подальшим збільшенням потужності до 13 млн тонн. Його вартість оцінювалася в $11,5 млрд.
У березні 2019 року російська компанія змінила концепцію реалізації проекту, яка тепер передбачає повну інтеграцію «Балтійського СПГ» і газопереробного заводу. Єдиним партнером оголошена «Русгаздобича», акціонером якої є Національна газова група, а оператором проекту названо їхнє спільне підприємство ТОВ «Русхімальянс». За інформацією видання, участь Shell у проекті не згадувалася. Нова концепція також передбачає вироблення 13 млн тонн СПГ, майже 4 млн тонн етану і 2,2 млн тонн зріджених вуглеводневих газів.
Введення в експлуатацію першої черги комплексу, вартість якого «Газпром» оцінює в 700 млрд рублів, планується на другу половину 2023 року, другої черги – на кінець 2024 року.
«Балтійський СПГ» – завод із виробництва зрідженого природного газу в Ленінградській області в районі морського порту Усть-Луга. Як цільові ринки збуту СПГ, що буде вироблятися на заводі, розглядаються країни Атлантичного регіону, Близького Сходу, Південної Азії, ринки малотоннажного СПГ у регіонах Балтійського й Північного морів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].