Уряд схвалив детальний план співпраці між Україною та ОЕСР до 2020 року
Основні напрямки – боротьба з корупцією, державне управління та урядування, економічна політика

Кабінет міністрів України 10 квітня ухвалив План дій щодо поглиблення співробітництва між урядом України та Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) на 2019–2020 роки. Про це йдеться в повідомленні на сайті Мінекономрозвитку.
Документ передбачає детальний план співпраці Україна – ОЕСР за трьома основними напрямками: боротьба з корупцією, державне управління та урядування, економічна політика. План дій між ОЕСР та Україною загалом спрямований на зміцнення та підвищення ефективності економіки України та покращення соціально-економічних умов, підвищення зайнятості населення тощо.
Серед завдань, які передбачені Планом дій у напрямку економічної політики експерти ОЕСР зазначили розвиток конкуренції, реформу державних підприємств, підтримку інвестицій і конкурентоспроможності, розвиток малого й середнього підприємництва (МСП) та інновацій, підтримку та просування експорту, підвищення галузевої продуктивності економіки, підвищення якості статистики.
У сфері боротьби з корупцією окреслені такі завдання: впровадження рекомендацій ОЕСР щодо запобігання корупції, наближення України до антикорупційних стандартів ОЕСР, імплементація заходів Стамбульського плану дій з боротьби проти корупції.
У сфері розвитку державного управління завдання передбачають підтримку реформ у сфері державного управління, підвищення якості оподаткування та управління внутрішніми ресурсами, поглиблення регуляторної реформи, покращення якості управління публічними фінансами, підтримку екологізації економіки України та розвиток контролю за використанням водних ресурсів, розвиток освіти.
Раніше ОЕСР розробила План дій щодо реформи енергетичного сектору України та управління «Нафтогазом».
ОЕСР (Організація економічного співробітництва та розвитку) – міжнародна організація, до якої входять 35 розвинених країн світу та є третьою за потужністю впливовою економічною установою поряд з МВФ та Світовим банком. ОЕСР співпрацює з Україною на основі Меморандуму від 7 жовтня 2014 року, дію якого було продовжено в червні 2018-го на 2 роки.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].