Захворіло у світі
155,918,548
Померло у світі
3,258,269
Вилікувалось у світі
133,382,771
Захворіло в Україні
2,097,024
Померло в Україні
45,451
Вилікувалось в Україні
1,711,709
Українську резолюцію вперше прийняли на асамблеї Міжпарламентського союзу

Українську резолюцію вперше прийняли на асамблеї Міжпарламентського союзу

Швеція і Франція голосували проти України

Українську резолюцію вперше прийняли на асамблеї Міжпарламентського союзу
Facebook Альона Шкрум

Україна отримала важливу перемогу на міжнародній арені. У Катарі на 140-й асамблеї Міжпарламентського союзу вперше ухвалено українську резолюцію. Про це повідомила представник української делегації Альона Шкрум.

Робота над цією резолюцією, яку Україна подала спільно з Іорданією, почалася більше року тому.

Тема резолюції, як зазначається, стосується приватних військових компаній і особливо важлива для України: «Неприпустимість використання найманців та іноземних бойовиків, як засобу підриву миру, міжнародної безпеки, територіальної цілісності держав і порушення прав людини».

Проти української резолюції виступили Росія, Білорусь, Іран, Вірменія і «на наше превелике здивування деякі європейські країни, такі як Швеція, Франція та інші».

«Найбільшими нашими союзниками – виявилися Швейцарія, Ірландія, Азербайджан, Йорданія, Таїланд, велика кількість арабських та африканських країни», – розповіла Шкрум.

Щойно в Катарі на 140-й Асамблеї МПС – було вперше ухвалено українську Резолюцію! МПС – або Міжпарламентській Союз – це...

Опубліковано Альоною Шкрум Середа, 10 квітня 2019 р.

Представник української делегації додала, що окрім роботи над резолюцією, представники України вперше представлені в керівних органах.

«А я, як вже повноправно обраний член Бюро Комітету з миру та безпеки, тепер можу визначати порядок роботи комітету та теми наступних резолюцій», – зазначила Шкрум.

Міжпарламентський союз – міжнародна організація, створена в 1889 році французом Фредеріком Пассі та британцем Рендалом Крімером. Перший постійний форум для політичних багатосторонніх переговорів. Спочатку організація складалася з окремих парламентарів, але з тих пір перетворилася на міжнародну організацію парламентів суверенних держав. Членами союзу є національні парламенти 163 країн, 10 регіональних парламентських асамблей є асоційованими членами організації.

За матеріалами Радіо Свобода

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті