Захворіло у світі
13,323,530
Померло у світі
578,628
Вилікувалось у світі
7,399,310
Захворіло в Україні
55,607
Померло в Україні
1,427
Вилікувалось в Україні
28,131
Українців зобов'язали повертати борги в тій валюті, яка визначена договором позики

Українців зобов'язали повертати борги в тій валюті, яка визначена договором позики

Таке рішення ухвалила Велика палата Верховного суду

Українців зобов'язали повертати борги в тій валюті, яка визначена договором позики
Фото: Pixybay

Велика палата Верховного суду зобов'язала українців повертати борги в тій валюті, яка визначена договором позики, таким чином відступивши від правових висновків Верховного суду (ВС) та Касаційного цивільного суду у складі ВС. Про це на сторінці у Facebook повідомляє Верховний суд.

Нагадаємо: у липні 2014 року ВС зазначив, що незалежно від валюти боргу українці мають погашати грошові зобов'язання в національній валюті України – гривні. 

А Касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду в липні 2018 року постановив, що незалежно від визначеної сторонами валюти боргу в зобов'язанні валютою платежу є виключно гривня, за умови відсутності в сторін відповідної ліцензії Національного банку України.

Натомість Велика палата ВС дійшла висновку, що заборони на виконання грошового зобов’язання в іноземній валюті, у якій воно зазначено в договорі, чинне законодавство не містить.

«У разі отримання в позику іноземної валюти позичальник зобов'язаний, якщо інше не передбачене законом чи договором, повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики), тобто таку ж суму коштів у іноземній валюті, яка отримана в позику. Тому як укладення, так і виконання договірних зобов'язань в іноземній валюті не суперечить чинному законодавству», – сказано в повідомленні Великої палати ВС.

Так, суд має право ухвалити рішення про стягнення грошової суми в іноземній валюті, при цьому належним виконанням зобов'язання з боку позичальника є повернення коштів у строки, в розмірі та саме в тій валюті, яка визначена договором позики, а не в усіх випадках та безумовно в національній валюті України.

У разі рішення суду про стягнення суми коштів в іноземній валюті з визначенням еквівалента такої суми в гривні стягувачеві має бути перерахована вказана в судовому рішенні сума в іноземній валюті, а не її еквівалент у гривні.

Читайте також матеріал Mind «Життя у борг: навіщо українці беруть кредити до зарплати».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті