Українців зобов'язали повертати борги в тій валюті, яка визначена договором позики
Таке рішення ухвалила Велика палата Верховного суду

Велика палата Верховного суду зобов'язала українців повертати борги в тій валюті, яка визначена договором позики, таким чином відступивши від правових висновків Верховного суду (ВС) та Касаційного цивільного суду у складі ВС. Про це на сторінці у Facebook повідомляє Верховний суд.
Нагадаємо: у липні 2014 року ВС зазначив, що незалежно від валюти боргу українці мають погашати грошові зобов'язання в національній валюті України – гривні.
А Касаційний цивільний суд у складі Верховного Суду в липні 2018 року постановив, що незалежно від визначеної сторонами валюти боргу в зобов'язанні валютою платежу є виключно гривня, за умови відсутності в сторін відповідної ліцензії Національного банку України.
Натомість Велика палата ВС дійшла висновку, що заборони на виконання грошового зобов’язання в іноземній валюті, у якій воно зазначено в договорі, чинне законодавство не містить.
«У разі отримання в позику іноземної валюти позичальник зобов'язаний, якщо інше не передбачене законом чи договором, повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики), тобто таку ж суму коштів у іноземній валюті, яка отримана в позику. Тому як укладення, так і виконання договірних зобов'язань в іноземній валюті не суперечить чинному законодавству», – сказано в повідомленні Великої палати ВС.
Так, суд має право ухвалити рішення про стягнення грошової суми в іноземній валюті, при цьому належним виконанням зобов'язання з боку позичальника є повернення коштів у строки, в розмірі та саме в тій валюті, яка визначена договором позики, а не в усіх випадках та безумовно в національній валюті України.
У разі рішення суду про стягнення суми коштів в іноземній валюті з визначенням еквівалента такої суми в гривні стягувачеві має бути перерахована вказана в судовому рішенні сума в іноземній валюті, а не її еквівалент у гривні.
Читайте також матеріал Mind «Життя у борг: навіщо українці беруть кредити до зарплати».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].