Volkswagen хоче купити частку китайського гіганта з виробництва електромобілів

Volkswagen хоче купити частку китайського гіганта з виробництва електромобілів

Німецька компанія хоче вийти на перспективний ринок Китаю

Volkswagen хоче купити частку китайського гіганта з виробництва електромобілів
Autoconsulting

Німецький автовиробник Volkswagen розглядає можливість купити частину свого китайського партнера по спільному виробництву електромобілів JAC Motors, повідомляє Reuters.

Радником у цій угоді на запрошення Volkswagen стане Goldman Sachs, стверджують джерела агентства.

Німецький автовиробник зацікавлений у JAC Motors, оскільки робить ставку на електромобілі та на високий попит на них у Китаї. VW планує перенести більшу частину свого виробництва електромобілів у Китаї на майданчики JAC, якщо після придбання акцій він отримає контроль над компанією.

Раніше іноземці не могли отримати контроль над китайським підприємством. Однак минулого року Пекін зняв такі обмеження для фірм, що виробляють електричні та гібридні автомобілі.

Ринкова вартість JAC становить приблизно $ 1,9 млрд.

Volkswagen планує отримати великий пакет акцій JAC Motors, за інформацією трьох джерел – не менше 40%, які зараз в основному у власності державних компаній-акціонерів

Нагадаємо: в Китаї стрімко зростає ринок електромобілів (EV). За минулий рік реалізація машин на нових джерелах енергії (NEV) виросла більш ніж на 53%, до 49 000 автомобілів. Ринок машин із традиційними двигунами досі великий – приблизно 1,2 млн за минулий рік, але він має тенденції до зниження.

Частка електромобілів на китайському ринку в лютому збільшилася майже до 4% проти 1,7% роком раніше завдяки заходам, запровадженим владою для стимулювання попиту на EV.

За оновленою інформацією, у JAC Motors прокоментували, що жодних переговорів із Volkswagen щодо купівлі акцій поки що не ведуть.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті