У МВФ не схвалюють криптовалюту: вона «розхитує систему»

У МВФ не схвалюють криптовалюту: вона «розхитує систему»

Комерційні банки змінюють модель ведення бізнесу

У МВФ не схвалюють криптовалюту: вона «розхитує систему»
фото Shutterstock

Цифрові валюти «розхитують» банківську систему і з метою підтримки її стабільності повинні відстежуватися. Про це в інтерв'ю CNBC заявила глава Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард.

Зміни в бізнес-моделях комерційних банків свідчать про те, що такі інновації, як криптовалюта, суттєво впливають на учасників  фінансового сектору.

«Я думаю, що все, що використовує технології розподіленого реєстру, незалежно від того, як ви це називаєте – криптовалюта, активи чи просто валюта – однозначно розхитує систему», – сказала Лагард.

Вона переконана, що регулятори повинні стежити і відслідковувати подібні зміни в індустрії.

«Нам не потрібні інновації, які влаштують системі такий струс, що ми втратимо необхідну стабільність», – підсумувала глава МВФ.

Нагадаємо, ставлення МВФ до криптовалюта змінювалося з часом. Так, ще в травні минулого року організація стверджувала, що цифрові активи не загрожують глобальній економічній стабільності, а вже в жовтні заявила, що вони зроблять світову економіку вразливою.

Повідомляється, що Facebook розробляє свою криптовалюту, а минулого місяця Apple випустила власну кредитну карту в партнерстві з Goldman Sachs.

Банки також прагнуть освоїти нові технології. JPMorgan розробляє цифровий токен під назвою «JPM Coin», який буде миттєво проводити розрахунки між клієнтами, а Goldman Sachs розширює свій цифровий банк Marcus, створюючи представництва в інших країнах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті