МЕРТ розширив список учасників державної програми підтримки сільгоспмашинобудування

МЕРТ розширив список учасників державної програми підтримки сільгоспмашинобудування

Оновлений перелік включає 163 заводи та 11 374 найменувань

МЕРТ розширив список учасників державної програми підтримки сільгоспмашинобудування
Фото: Shutterstock

Комісія з формування переліку вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок коштів державного бюджету при Мінекономрозвитку, затвердила оновлений перелік виробників та розширила перелік техніки та обладнання до 163 заводів та 11 374 найменувань на 2019 рік.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Мінекономрозвитку, де також оприлюднено повний перелік заводів та обладнання.

«На старті критеріям програми відповідали лише 40 заводів – виробників сільгосптехніки, а торік – уже 141 підприємство. При тому що вимоги до локалізації зросли з 35 до 55% на 2019 рік. На початку було менш як 800 найменувань техніки і обладнання, а у 2018 році стало 9250 найменувань. Завдяки програмі створено 5000 додаткових робочих місць, а надходження до бюджетів усіх рівнів склали 1,6 млрд грн. Як бачите, програма діє!», – підкреслив голова комісії, міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів.

Перший віце-прем'єр-міністр додав, що комісія отримала численні звернення від виробників з проханням розширити перелік техніки та обладнання і збільшити кількість учасників програми. Тож на своєму засіданні комісія вивчила отримані заявки на відповідність сільгосптехніки та обладнання критеріям участі у програмі та оновила на 2019 рік перелік виробників та номенклатуру техніки та обладнання, які відповідають умовам програми.

«У 2018 році українські аграрії купили 17 182 одиниць української сільгосптехніки на суму 4,4 млрд грн завдяки цій програмі. А ще на 38% зросла кількість машинобудівних підприємств, які виробляють техніку і обладнання для АПК, причому 1/3 усієї української техніки і обладнання купується у рамках запровадженої нами програми», – підкреслив Кубів.

Нагадаємо: минулого року МЕРТ додало 37 виробників до переліку вітчизняних підприємств, яким будуть частково компенсувати закупівлю агротехніки з держбюджету, і довело їх загальну кількість до 97 компаній.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті