У Європи закінчуються стимули для вирішення проблем в економіці – глава UBS

У Європи закінчуються стимули для вирішення проблем в економіці – глава UBS

Аксель Вебер визначив низку головних проблем, які стоять на заваді економіці Європи

У Європи закінчуються стимули для вирішення проблем в економіці – глава UBS
фото pixabay.com

І ринки, що розвиваються, і американський ринок, схоже готові оговтатись від минулого річних економічних спадів, але для Європи проблеми залишаються. Про це заявив глава UBS Аксель Вебер.

Очікується, що європейський континент тільки досягне повільного відскоку.

«Ми трохи скептично ставимося до здатності Європи використовувати стимул, щоб досягнути цієї мети, – сказав він. На думку Вебера, стабілізація буде нижчою потенційного рівня.

Нещодавно МВФ знизив прогнози темпів зростання в єврозоні. Він очікує, що економіка блоку зросте на 1,3% в 2019 році, що нижче за прогноз піврічної давності.

Вебер вважає, що багато європейських країн,включно з Італією ат Францією, а саме їхні уряди мають дуже мало можливостей використовувати фіскальну політику для стимулювання економіки. Це тому, що їхній бюджетний дефіцит близький до верхньої межі в 3% від ВВП, який дозволено правилами ЄЦБ. Лише ФРН має можливості додаткових фіскальних заходів, але Берлін використовуватиме їх виключно для стимулювання внутрішньої економіки, додав глава UBS.

За його словами, за останні кілька років ЄЦБ влив трильйони євро в економіку єврозони, щоб підвищити інфляцію та стимулювати ріст економіки.

«Ви повинні запитати себе: після багатьох років кількісного пом'якшення, чи зможе додавання більшої кількості того ж самого мати такий самий вплив на економіку, яке воно мало, коли вони це почали? Моя відповідь на це питання: ймовірно, ні», – сказав Вебер.

За словами глави UBS, проблеми Європи виходять за рамки ефективності фіскальної і грошово-кредитної політики для стимулювання зростання. Він вказав на три області: по-перше, європейські інфраструктурні та технологічні розробки відстають від США і Китаю.

«Для того, щоб надолужити згаяне, необхідно поліпшити і, отже, інвестувати в інфраструктуру, в цифрову економіку, в технології 5G. Вони повинні швидко надолужити згаяне і тому повинні почати інвестувати зараз », – сказав він.

Коли Пекін і Вашингтон наблизилися до угоди про торгівлю, президент США Дональд Трамп завдав удар по Європейському союзу. У соціальній мережі він назвав ЄС «жорстоким торговим партнером США» і заявив, що ситуація зміниться.

Вебер сказав, що зміщення інтересів Трампа в сторону Європи може спровокувати відновлення дебатів по торговим відносинам.

Хоча наразі  здається малоймовірним, що Великобританія покине ЄС без угоди, за словами Вебера, подальший шлях залишається неясним.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті