Американські мільярдери закликали підвищити податки для багатих

Американські мільярдери закликали підвищити податки для багатих

Багатії вважають, що надто велика соціальна нерівність веде до революцій

Американські мільярдери закликали підвищити податки для багатих
фото Shutterstock

В США одразу кілька мільярдерів замислилися про те, що багаті верстви населення повинні ділитися своїми статками. Цього тижня засновник найбільшого в світі хедж-фонду Bridgewater Рей Даліо і глава банку J.P. Morgan Джеймі Даймон одночасно виступили з пропозицією підвищити податки для багатих, пише The Bell.

Обидва вважають зростання майнової нерівності головною проблемою капіталістичного суспільства, що загрожує самому його існуванню.

Капіталізм треба реформувати таким чином, щоб він надавав більше можливостей, заявив засновник Bridgewater Рей Даліо в статті «Чому і як потрібно реформувати капіталізм», опублікованій на його сайті Economic Principles.

За словами Даліо, чиї статки Bloomberg оцінює в $17 млрд, зробити це можна в тому числі за допомогою більш високих податків на багатих, які були б спрямовані на підвищення продуктивності населення.

Мільярдер наголошує, що в США зростає нерівність.

«Нерівність в багатстві, особливо коли вона супроводжується нерівністю в цінностях, призводить до загострення конфлікту всередині влади, що проявляється у вигляді популізму лівих (комуністи) і популізму правих (фашисти) і часто в революціях», – пише Даліо в своїй статті. За його словами, небезпечні соціальні і політичні розбіжності, які вже існують в американському суспільстві, «загрожують згуртованості держави і самому капіталізму».

Даліо вказує, що нерівність в американському суспільстві зараз така ж велика, як і наприкінці 1930-х років: статки 1% багатих вищі, ніж у 90% населення. За його словами, з 1980 року доходи найменш забезпечених 60% американського населення майже не росли, в той час як доходи 1% найбагатших зросли втричі.

CEO найбільшого американського банку J.P. Morgan Chase Джеймі Даймон присвятив проблемі нерівності свій щорічний лист акціонерам банку. США – найбагатша країна в світі, але 40% американців заробляють не більше $15 за годину і не мають з собою суми в $400 на непередбачені витрати; 5% отримують мінімальну зарплату, на яку неможливо прожити, перераховує він в листі: «У двох словах, ми не можемо задовольнити соціальні запити занадто великої кількості людей».

Даймон, статки якого Bloomberg оцінює у $1,1 млрд, бачить в благодійних програмах, але не тільки: в листі він запропонував підвищити податки для 1% найбагатших, щоб вирішити нагальні проблеми більшості американців. «Багаті повинні пам'ятати, що якщо ми покращимо наше суспільство і нашу економіку, то вони, по суті, будуть одними з головних переможців», – написав Даймон.

Підвищення податків для багатих публічно підтримують і інші мільярдери. Зокрема, другий і третій номери світового списку Forbes Білл Гейтс ($99,4 млрд) і Уоррен Баффетт ($84,4 млрд), засновник Starbucks Говард Шульц ($3,7 млрд) та ін.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті