У Канаді випустили королівську золоту монету у формі української писанки

У Канаді випустили королівську золоту монету у формі української писанки

Монета-писанка даватиме своєму власнику «вічне благословення»

У Канаді випустили королівську золоту монету у формі української писанки
mint.ca

Королівський канадський монетний двір вперше випустив золоту монету в формі української писанки, повідомляється на сайті монетного двору. Монета має назву Eternal Blessing Pysanka – «Писанка Вічного благословення».

Це п’ята за рахунком монета у вигляді «писанки», йдеться у повідомленні, однак вперше вона буде повністю виконана із золота, тоді як попередні були срібними.

На аверсі монети традиційно викарбуваний профіль королеви Єлизавети II, на реверсі – український храм.

«Монета має найбільш витончений і складний дизайн, з дуже дрібно вигравіруваними деталями, які в сукупності дають потужне благословення всім канадцям – а особливо власнику монету», – йдеться в описі монетного двору.

Вага монети становить 58,5 г, вона виготовлена з чистого золота і має номінал у 250 канадських доларів.

Монету можна викупити за ціною $5 тисяч.

«Тираж всього 250 монет по всьому світу – це набагато менше, ніж у нашої писанки з чистого срібла», – попереджають колекціонерів розробники.

Автором дизайну монети є канадець українського походження Дейв Мельничук, який є членом Українського музею Канади в Торонто.

Нагадаємо, у Британії випустили серію монет з Джеймсом Бондом та Лохнесським чудовиськом, «алфавітна колекція» складається з 2,6 млн монет.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло