Група «Приват» Коломойського вигравала держтендери на поставку пального на суму 8 млрд грн

Група «Приват» Коломойського вигравала держтендери на поставку пального на суму 8 млрд грн

Мова йде про чотири компанії з групи «Приват», які вигравали державні тендери з 2008 року

Група «Приват» Коломойського вигравала держтендери на поставку пального на суму 8 млрд грн
Ігор Коломойський
Фото: УНІАН

Чотири компанії, пов’язані з групою «Приват» Ігоря Коломойського, з 2008 року виграли державні тендери на загальну суму 7,43 млрд грн. Про це пише Eкономічна правда з посиланням на дані в системі ProZorro і видання «Наші гроші».

Зокрема, харківська «Виробничо-торгівельна фірма «Авіас» в період 2008–2016 років виграла тендери на суму 3,79 млрд грн, дніпровська «Лівайн Торг» – на суму 1,67 млрд грн з 2018 року, компанія «Альянс Еволюшн» в період 2017–2018 років отримала підряди на 1,12 млрд грн, а також «Торговий дім «Авіас» у 2014–2017 роки виграв тендери на суму 0,85 млрд грн.

«Приватівці змінюють компанії, які отримують держпідряди, через кілька років роботи. Старі юрособи закриваються, податкові борги по ним вирішуються вже в суді, а на тендери виходять нові юробличчя, що здійснюють управління мережею АЗС», – йдеться в повідомленні.

Однак великі окремі підряди вони не отримували, оскільки заявки на участь в оптових закупівлях «Укрзалізниці» та Міноборони не подавали. Компанії обмежувалися підрядами на постачання пального через АЗС.

Виключення – контрольована приватівцями компанія «Укртатнафта», яка в період роботи другого уряду Юлії Тимошенко наприкінці 2000-х років виграла кілька підрядів «Укрзалізниці» на 0,54 млрд грн.

Наступного разу «Укртатнафта» з’явилась у держпідрядах у 2014 році та продала Міноборони пального на суму 187,73 млн грн.

«Та закупівля відбулась через тиждень після заяви замгубернатора Дніпропетровщини Бориса Філатова про те, що Ігор Коломойський із особистих грошей оплатив пальне для військових частин Південного оперативного командування», – сказано в повідомленні.

Раніше Mind писав, що цього місяця суд знову арештував активи групи «Приват» Коломойського.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті