Держдума РФ прийняла закон про ізоляцію Рунету

Держдума РФ прийняла закон про ізоляцію Рунету

Закон про ізоляцію російського сегмента інтернету набере чинності 1 листопада 2019 року

Держдума РФ прийняла закон про ізоляцію Рунету
Фото: pixabay.com

Держдума РФ прийняла в третьому, остаточному читанні закон про «забезпечення безпечного і сталого функціонування» інтернету на території Росії. Про це повідомляє meduza.

Із 375 присутніх на засіданні депутатів Держдуми 307 проголосували за, 68 – проти.

Закон про ізоляцію російського сегмента інтернету набере чинності 1 листопада 2019 року. Окремі положення – про криптографічного захисту інформації та про національну систему доменних імен – почнуть діяти з 1 січня 2021 року.

Рада РФ розгляне закон про ізоляцію Рунету 22 квітня.

Так, у випадку загрози відключення російського сегменту інтернету «Роскомнадзор» візьме керування на себе і за допомогою спеціальних систем блокування фільтруватиме весь інтернет-трафік.

Ці системи блокування планують безкоштовно роздати операторам зв'язку, яких зобов'яжуть виконувати прямі вказівки «Роскомнадзора» – зокрема, дотримуватися правил маршрутизації трафіку, фактично замикаючи його всередині країни.

Законопроект, який передбачає відокремлення російського сегменту інтернету від глобальної мережі вже був схвалений 5 міністерствами та відомствами країни: «Мінкомзв’язку», «Россвязі», «Роскомнадзором», Федеральною службою охорони та Федеральною службою з ескортного та технічного контролю.

Законопроект про «суверенній інтернет» підтримали й представники російської інтернет-галузі – сервіси Mail.ru і «Яндекс».

14 грудня 2018 року в Державну думу РФ внесли проект федерального закону, який передбачає роботу російського сегмента інтернету без підключення до всесвітньої мережі, в автономному режимі, а вже 12 лютого 2019 року Держдума РФ прийняла законопроект у першому читанні.

10 березня цього року активісти виступили проти закону Держдуми, який на їхню думку, спричинить повну ізоляцію країни від світового інтернету.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло