Держдума РФ прийняла закон про ізоляцію Рунету
Закон про ізоляцію російського сегмента інтернету набере чинності 1 листопада 2019 року

Держдума РФ прийняла в третьому, остаточному читанні закон про «забезпечення безпечного і сталого функціонування» інтернету на території Росії. Про це повідомляє meduza.
Із 375 присутніх на засіданні депутатів Держдуми 307 проголосували за, 68 – проти.
Закон про ізоляцію російського сегмента інтернету набере чинності 1 листопада 2019 року. Окремі положення – про криптографічного захисту інформації та про національну систему доменних імен – почнуть діяти з 1 січня 2021 року.
Рада РФ розгляне закон про ізоляцію Рунету 22 квітня.
Так, у випадку загрози відключення російського сегменту інтернету «Роскомнадзор» візьме керування на себе і за допомогою спеціальних систем блокування фільтруватиме весь інтернет-трафік.
Ці системи блокування планують безкоштовно роздати операторам зв'язку, яких зобов'яжуть виконувати прямі вказівки «Роскомнадзора» – зокрема, дотримуватися правил маршрутизації трафіку, фактично замикаючи його всередині країни.
Законопроект, який передбачає відокремлення російського сегменту інтернету від глобальної мережі вже був схвалений 5 міністерствами та відомствами країни: «Мінкомзв’язку», «Россвязі», «Роскомнадзором», Федеральною службою охорони та Федеральною службою з ескортного та технічного контролю.
Законопроект про «суверенній інтернет» підтримали й представники російської інтернет-галузі – сервіси Mail.ru і «Яндекс».
14 грудня 2018 року в Державну думу РФ внесли проект федерального закону, який передбачає роботу російського сегмента інтернету без підключення до всесвітньої мережі, в автономному режимі, а вже 12 лютого 2019 року Держдума РФ прийняла законопроект у першому читанні.
10 березня цього року активісти виступили проти закону Держдуми, який на їхню думку, спричинить повну ізоляцію країни від світового інтернету.