lifecell та IoT Ukraine розгорнули мережу інтернету речей у трьох обласних центрах України

lifecell та IoT Ukraine розгорнули мережу інтернету речей у трьох обласних центрах України

Першими клієнтами, зокрема, стали «Ашан Україна», ТРЦ «Арт Молл», ПрАТ «Львівобленерго»

lifecell та IoT Ukraine розгорнули мережу інтернету речей у трьох обласних центрах України
Фото: прес-служба lifecell

Діджитал-оператор lifecell та оператор мережі інтернету речей IoT Ukraine майже за 9 місяців побудували мережу інтернету речей у трьох українських містах – Києві, Львові, Кропивницькому. Про це повідомляє прес-служба lifecell.

Першими клієнтами, які підключились або наразі тестують переваги мережі інтернету речей, стали компанії-постачальники газу, води та електроенергії : ВАТ «Кіровоградгаз», комунальне підприємство «Львівводоканал», ПрАТ «Львівобленерго»,  великі торговельні центри : ТРЦ «Арт Молл», гіпермаркет «Ашан Україна», логістична компанія PandaBox та паркінги.

Починаючи з кінця липня 2018 року, lifecell та IoT Ukraine встановили 80 базових станцій, що дозволило покрити понад 90% територій цих міст та надало можливість підключити перших клієнтів до IoT мережі.

Під час впровадження проекту тестувалися онлайн рішення для  розумного міста, логістичних сервісів, моніторингу довкілля,  розумного дому тощо. Найбільшим попитом серед компаній користувалися наступні послуги: розумне освітлення; облік витрат води, електроенергії та газу; розумна парковка; моніторинг стану навколишнього середовища; трекінг; розумне сільське господарство; моніторинг відкриття люків (кабельна каналізація, водопровід, тепломережі); моніторинг відкриття дверей; моніторинг температури й вологості в приміщенні.

Серед постачальників пристроїв та датчиків, які забезпечують функціонування IoT-мережі в Києві, Львові та Кропивницькому – відомі світові та українські розробники, як-от Libelium (Іспанія), Infomir TM JOOBY (Україна), ORION M2M (Казахстан), Abeeway (Франція), Gross (Україна). Платформою, яка забезпечує функціонування IoT-рішень на базі  технології LoRaWan, є Actility (Франція) та лідер галузі в сфері IoT-радіомереж широкого радіусу дії з низьким енергоспоживанням Cіsco (США).

Основні критерії, за рахунок яких технології IoT здатні підвищити ефективність бізнесу:

  • позбавлення від рутинних операцій – заощадження часу працівників;
  • скорочення кількості персоналу й витрат на оплату праці;
  • поліпшення продуктів та послуг на основі зібраної та проаналізованої інформації;
  • скорочення витрат за рахунок більш раціонального використання ресурсів;
  • запровадження нових бізнес-моделей.

Компанії lifecell та IoT Ukraine продовжують розширювати мережу інтернету речей на всю Україну, щоб забезпечити можливість підключення якомога більшого числа компаній та задовольнити потреби всіх напрямів бізнесу в сучасних сервісах інтернету речей.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло