Український кооператив ПУСК організував постачання міндобрив з Румунії

Український кооператив ПУСК організував постачання міндобрив з Румунії

У порт Миколаєва доставлено 3 000 тонн добрив, наступну партію планують доставити на початку травня

Український кооператив ПУСК організував постачання міндобрив з Румунії
Фото: ВАР

Аграрний кооператив «Перший український сільськогосподарський кооператив» (ПУСК) доставив на початку цього тижня чергові 3000 тонн карбаміду у Миколаївський порт з Румунії, йдеться у повідомленні прес-служби Всеукраїнської аграрної ради (ВАР).

«Це перший досвід співпраці з Румунією, однак він виявився доволі успішним. Румунія входить до Євросоюзу, а, відповідно, у добрив є сертифікат EUR.1, який підтверджує статус походження товару. Це значно спрощує процедуру розмитнення вантажу та забезпечує дотримання графіків поставки товару», – розповів керівник кооперативу Олександр Буюклі.

Співпрацю з цією країною аграрії мають намір продовжити. І наступну партію добрив на початку травня планують завезти теж з Румунії.

«Нагадаємо, через високі ціни на вітчизняні мінеральні добрива, аграрії почали шукати їм альтернативу за кордоном», – наголошують у ВАР.  Так, учасникам кооперативу ПУСК на початку цього року вдалось ввезти в Україну добрива з Єгипту та Туреччини, а раніше – Литви. Аграрії, які вже використовували імпортні добрива, відзначили їх високу якість та доступну ціну.

«Перший український сільськогосподарський кооператив» є багатофункціональним обслуговуючим аграрним кооперативом. ПУСК був створений у рамках ВАР 23 березня 2017 року. Кооператив об’єднує 74 господарства у 12 регіонах України із загальним земельним банком понад 200 000 га.

Основним завданням кооперативу є допомога товаровиробникам згуртувати свої зусилля і отримувати вигоди, доступні агрохолдингам при реалізації великих партій зерна  або консолідованій закупівлі добрив. Крім того, ПУСК допомагає своїм членам розвивати інфраструктуру, залучати фінансування від міжнародних фінансових інститутів, підвищувати рентабельність та конкурентоспроможность виробників сільськогосподарської продукції.

Нагадаємо: через українські санкції минулого року російський «ЄвроХім» рахує збитки. Компанія продала свої українські активи за $53 млн, але все одно виявилася в мінусі на $25 млн.

Пізніше, ПАТ «Аграрний фонд» закупило у підприємств компанії Ostchem Дмитра Фірташа мінеральних добрив на суму 3 млрд грн, що майже у 2 рази більше проти закупівель 2017 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті