Суд дозволив оскаржити передачу державі Одеського нафтопереробного заводу

Суд дозволив оскаржити передачу державі Одеського нафтопереробного заводу

Верховний суд задовольнив скаргу кіпрської компанії Empson Limited, яку пов'язують із біглим бізнесменом Сергієм Курченком

Суд дозволив оскаржити передачу державі Одеського нафтопереробного заводу
Фото: УНІАН

Верховний суд скасував постанову про закриття апеляційного провадження у справі про передачу державі нерухомого майна, яке належало «Одеському нафтопереробному заводу». Про це пише enkorr з посиланням на рішення суду від 4 квітня.

Згідно з ним, Верховний суд задовольнив скаргу кіпрської компанії Empson Limited, яку пов'язують із бізнесменом-втікачем Сергієм Курченком, і яка володіє 99,57% акцій заводу.

Раніше, 13 листопада 2015 року, суд задовольнив клопотання прокурора про передачу на зберігання речових доказів по одній з кримінальних справ проти Курченка. Завод передали на зберігання і управління державному підприємству «Укртранснафтопродукт».

Видання додає, що адвокат Empson Limited подав апеляцію. 22 серпня 2018 року суд закрив провадження і повернув скаргу, пославшись на закінчення слідства у справі.

Але Верховний суд вирішив, що таке рішення порушує Кримінальний процесуальний кодекс. Таким чином скарга Empson Limited буде призначена до нового розгляду в апеляційному суді.

Нагадаємо, що в червні 2017 року Одеський cуд виніс рішення про спеціальну конфіскацію цілісного майнового комплексу Одеського НПЗ і передачі його у власність держави. Акт про прийом-передачі майна був підписаний у червні 2018 року.

Одеський НПЗ був приватизований в 1999 році структурами компаній «Синтез Ойл» і «Лукойл». У 2001 році підприємство повністю перейшло «Лукойлу», який зупинив роботу заводу в 2010 році через низьку рентабельність. У середині 2013 року Одеський НПЗ придбав холдинг ВЕТЕК Сергія Курченка у «Лукойла» орієнтовно за $125 млн. У вересні 2013 року завод відновив переробку нафти, уклавши контракти на поставку сировини по морю з «Роснефтью» і «Лукойлом». Підприємство фактично належало структурам Курченка до березня 2014 року. Тоді ж, з огляду на тиск на ВЕТЕК з боку правоохоронних органів, які розслідують діяльність цієї групи, російський банк ВТБ заявив про права на майно НПЗ, які він отримав як заставу під кредити, видані групі ВЕТЕК. Наразі завод є малопотужним і виробляє близько 2,8 млн тонн сировини на рік. Крім цього, підприємство є технічно відсталим, з цих причин робота НПЗ була збитковою.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті