Tesla розробляє «унікальну систему утилізації батарей»
Американський автовиробник застосовує підхід, який кардинально відрізняється від того, яким керується більшість автомобільних компаній

Американська компанія Tesla заявила, що працює над розробкою «унікальної системи утилізації батарей», яка, на думку компанії, приведе до «значної економії» в довгостроковій перспективі. Про це повідомляє Electrek.
Про цю ініціативу компанія розповіла під час звіту про власні успіхи у галузі охорони навколишнього середовища. В одному із пунктів звіту компанія розповіла про ідеї утилізації акумуляторних батарей.
«Розповсюджене питання, яке ми чуємо: «Що відбувається з автомобільними акумуляторними батареями Tesla, коли закінчується їхній термін експлуатації?». Важливою різницею між викопним паливом та літій-іонними акумуляторами як джерелом енергії полягає у тому, що в той час як викопне паливо виробляється та використовується один раз. Матеріали в літій-іонній батареї можна повторно переробити. Коли нафта викачується з землі, хімічно очищується і потім спалюється, вона виділяє шкідливі речовини в атмосферу, які не регенеруються для повторного використання. Навпаки, матеріали для батарей… можуть бути перероблені для вилучення цінних матеріалів для повторного використання», – говориться у брошурі.
Підхід Tesla до утилізації акумуляторів значною мірою відрізняється від більшості інших автовиробників, які досі приділяють основну увагу застосуванню акумуляторних батарей після закінчення терміну використання.
«Tesla розробляє унікальну систему утилізації, яка дозволить відновлювати матеріали, такі як літій та кобальт, а також мідь, алюміній та сталь. Пізніше вони будуть використані для створення нових акумуляторів», – йдеться у звіті компанії.
Такі автовиробники як Hyundai, BMW і Renault оголосили про плани використовувати старі акумулятори в системах накопичення енергії замість того, щоб утилізувати їх для створення нових.
В Tesla зазначають, що наразі компанія не має великої кількості акумуляторів, у яких вийшов термін придатності, але навіть та мала їх частина, що є, йде на переробку. Компанія співпрацює із сторонніми компаніями, які займаються переробкою металобрухту та старих акумуляторів для відновлення цінних матеріалів.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].