Нацбанк продав майно банків-банкрутів на понад 1 млрд грн

Нацбанк продав майно банків-банкрутів на понад 1 млрд грн

За найвищу ціну – 722 млн грн – продано майнові права, передані банком «Надра» в заставу НБУ

Нацбанк продав майно банків-банкрутів на понад 1 млрд грн
Фото: УНІАН

Національний банк України в l кварталі 2019 року отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків 1,15 млрд грн. Про це повідомив регулятор.

Це кошти, які надійшли від продажу Фондом гарантування вкладів фізичних осіб заставного майна та грошей, отриманих з інших джерел.
 
НБУ зазначає, що найбільше коштів отримано від реалізації майнових прав – понад 1 млн грн. Ще 57,4 млн грн надійшли від продажу нерухомого майна.

Іншими джерелами погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків стали кошти від: прийняття іпотеки на баланс НБУ на суму 30,7 млн грн; списання за рахунок сформованого резерву на суму 17,0 млн грн; отримання коштів від погашення заборгованості за заставленими НБУ кредитними договорами на суму 2,6 млн грн.
 
За найвищу ціну – 722 млн грн – реалізовано майнові права, передані банком «Надра» в заставу НБУ.
 
Крім цього, у І кварталі 2019 року повністю продані активи неплатоспроможних банків «Брокбізнесбанк», «Даніель» та «Автокразбанк», які були передані ними в заставу НБУ. Загалом від реалізації цих активів Нацбанк отримав 27,2 млн грн.
 
Нагадаємо, що у Іу кварталі 2018 року НБУ отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків 969,2 млн грн. Загалом за 2017–2018 роки ця сума склала майже 5 млрд грн.

Раніше Mind писав, що ФГВФО має намір провести повторні індивідуальні торги з продажу активів банків-банкрутів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло