ФГВФО має намір провести повторні індивідуальні торги з продажу активів банків-банкрутів

ФГВФО має намір провести повторні індивідуальні торги з продажу активів банків-банкрутів

Фонд з травня 2018 року не зміг продати жоден пул активів загальною номінальною вартістю 1,5 млрд грн

ФГВФО має намір провести повторні індивідуальні торги з продажу активів банків-банкрутів
Фото: Shutterstock

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) вивчає можливість продажу активів неплатоспроможних банків на повторних індивідуальних торгах, передає Інтерфакс-Україна.

Про це повідомила заступник директора-розпорядника Фонду Світлана Рекрут на брифінгу у вівторок.

«З травня ми активно намагаємося продавати пули активів номінальною вартістю 1,5 млрд грн. На даний час не продався жодні пул. Це говорить про те, що ринкова вартість активів, що залишилися у Фонді станом на зараз після циклу індивідуальних продажів, нижче ... Ми розглядаємо можливість повторних індивідуальних торгів, але з амплітудою зниження ціни не 80%, а 90% ... Це рішення фонд ще не прийняв, ми вивчаємо потенційний попит ринку і я не виключаю, що таке рішення може бути прийнято «, – сказала Рекрут на брифінгу у вівторок.

За її словами, за 10 місяців 2018 року надходження від реалізації активів неплатоспроможних банків склали 5,4 млрд грн.

Нагадаємо: днями ФГВФО за погодженням Національного банку України (НБУ) на аукціоні за «голландською моделлю» продав пул заставлених у НБУ прав вимоги за кредитними договорами неплатоспроможних банків вартістю понад 6,8 млрд грн, за 130 млн грн при початковій вартості у 235 млн грн.

Раніше, ФГВФО відмовився від проведення конкурсу з вибору приймаючого банку для визнаного неплатоспроможним АТ «ВТБ Банк».

У той же час, Фонд планує 20 грудня 2018 провести торги з продажу активів 21 банку за стартовою ціною пулу 1,5 млрд грн.

До складу пулу ввійшли права вимоги та інші майнові права за кредитними договорами, що укладені з суб'єктами господарювання та фізичними особами, векселі і дебіторська заборгованість.

Як зазначають у Фонді, 66% забезпечення розташовано в Києві та Київській області. Серед ключових активів, які включені до складу пулу: завод з виготовлення полімерної продукції, нафтові активи, земля, житлова, комерційна і складська нерухомість у Київській області. Також є тваринницьке господарство на Рівненщині та гранітний кар’єр на Хмельниччині.

Пізніше, 3 січня 2018 року ФГВФО планує проведення торгів з продажу 2 пулів активи неплатоспроможних банків – за стартовою ціною лотів понад 263 млн грн та майже 288 млн грн, відповідно.

У той же час, 14 січня наступного року Фонд повторно призначив аукціон з продажу прав вимоги за двома кредитами ліквідованого банку «Надра», в заставі за якими знаходиться недобудований столичний торгово-розважальний центр (ТРЦ) Respublika.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло