Apple купить у Amazon хмарні сервіси за $1,5 млрд

Apple купить у Amazon хмарні сервіси за $1,5 млрд

Щомісячні витрати Apple на хмарні сервіси Amazon перевищують $30 млн

Apple купить у Amazon хмарні сервіси за $1,5 млрд
фото pixabay.com

Apple уклала з Amazon багаторічний контракт на використання хмарних рішень Amazon Web Services (AWS), повідомляє телеканал CNBC, на який посилається DailyComm.

За умовами нової угоди, Apple закупить хмарні послуги AWS, якими користуватиметься п'ять років, і заплатить за них не менше $1,5 млрд, розповіло інформоване джерело.

За даними за І квартал 2019 року, щомісячні витрати Apple на хмарні сервіси Amazon перевищували $30 млн. У 2018 році витрати склали близько $350 млн, а у 2019-му вони можуть досягти понад $360 млн.

Apple – один з найбільших користувачів AWS. Для порівняння: витрати сервісу замовлення таксі Lyft на AWS складуть $300 млн до кінця 2021 року, а витрати соціальної мережі Pinterest – не менше $750 млн до середини 2023 року. Крім того, до замовників AWS належать компанії Adobe, Capital One і Intuit.

У 2018 році підрозділ Amazon Web Services (просуває безліч різних хмарних сервісів (файловий хостинг, розподілені сховища даних, оренда віртуальних серверів, надання обчислювальних потужностей тощо) зафіксував виручку в розмірі $25,7 млрд проти $17,5 млрд минулого року. Операційний прибуток бізнесу підскочив з $4,3 до $7,3 млрд.

До 2022 року виручка хмарного бізнесу Amazon зросте до $71 млрд, а ринкова вартість Amazon Web Services сягне $350 млрд, вважають аналітики.

Відомо, що Apple користується хмарними сервісами не тільки Amazon, але і Google. Крім того, раніше була співпраця з Microsoft. Рішення AWS застосовуються в роботі хмарного сховища iCloud і, можливо, деяких інших сервісах Apple.

Між тим експерти порахували, скільки заплатить Apple для урегулювання суперечок з Qualcomm.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті