Захворіло у світі
12,376,147
Померло у світі
556,895
Вилікувалось у світі
6,795,141
Захворіло в Україні
52,043
Померло в Україні
1,345
Вилікувалось в Україні
24,800
Nord Stream 2 погрожує подати до суду проти ЄС через нові газові правила

Nord Stream 2 погрожує подати до суду проти ЄС через нові газові правила

У компанії вважають, що трубопровід «Північний потік – 2» має право на виняток із нових правил

Nord Stream 2 погрожує подати до суду проти ЄС через нові газові правила
фото Shutterstock

Компанія, яка стоїть за реалізацією проекту «Північний потік – 2» погрожує подати до суду проти ЄС, якщо їй не вдасться уникнути дії нових положень газової директиви, які, з її словами, ставлять під загрозу мільярди євро, які були інвестовані в будівництво газопроводу. Про це повідомляє Politico.

Виконавчий директор Nord Stream 2 Матіас Варніг написав голові Європейської комісії Жан-Клоду Юнкеру листа, у якому наголосив, що, коли трубопровід не матиме права на відступ від нових правил, «цей захід буде дискримінаційним (щодо Nord Stream 2. – Mind), як до інвестора», а ЄС таким чином може порушити міжнародний договір.

Як повідомлялось, Європарламент проголосував 4 квітня за оновлену директиву, що поширює правила газового ринку ЄС на трубопроводи, прокладені з країн, що не входять до ЄС, зокрема «Північний потік – 2», який має пройти з Росії до Німеччини. Це означає, що компанія – оператор «Північного потоку – 2» повинна бути незалежною від «Газпрому», а 50% його пропускної потужності мають резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але тільки зі схвалення Єврокомісії.

Раніше повідомлялося, що оператор «Північного потоку – 2» придумав, як обійти європейську газову директиву, і розглядає можливість виділення останніх 50 км газопроводу в окрему компанію.

У своєму листі Nord Stream 2 стверджує, що компанія має право на «виняток», що застосовується до трубопроводів, які вже «завершені». Очікується, що новий закон почне діяти цього літа.

Представник ЄК сказав, що трубопровід повинен бути «готовий до комерційної експлуатації на дату набуття чинності зміненої директивою, щоб розглядати її як існуючий трубопровід згідно з новим законодавством» та додав, що має сумніви щодо того, чи почне «Північний потік – 2» діяти до набрання чинності зміненою директивою.

Компанія визнає, що проект не почне функціонувати до літа, але все ще хоче, щоб ЄС підтвердив той факт, що трубопровід розглядатиметься як «завершений». В іншому разі, попереджає вона, цей крок «безсумнівно буде необґрунтованим, довільним і дискримінаційним».

Nord Stream 2 також заявила, що вже інвестувала більше 5,8 млрд євро в планування та будівництво проекту, який оцінюється в 10 млрд євро.

Видання зазначає, що компанія почала будівництво, не отримавши необхідних дозволів. Вона вже проклала більше 1000 км трубопроводу, але все ще потребує дозволу з Данії.

Про те, чому будівництво газопроводу ризикує розтягтися не лише на кілька місяців, а й років, протягом яких українська газотранспортна система залишатиметься затребуваною для експортних поставок «Газпрому» до Європи, можна дізнатися з матеріалу Mind «Клин клином: як Данія та Польща посунули «Північний потік – 2»

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті