МЕРТ: українські туристи не будуть годинами чекати своїх рейсів в аеропортах

МЕРТ: українські туристи не будуть годинами чекати своїх рейсів в аеропортах

Міністерство закликало туроператорів не збільшувати штучно кількість авіарейсів

МЕРТ: українські туристи не будуть годинами чекати своїх рейсів в аеропортах
Фото: Shutterstock

Мінекономрозвитку повідомляє, що у 2019 році будуть залучені всі можливі законні механізми, щоб захистити українських туристів, зокрема, від затримок авіарейсів.

Міністерство 24 квітня провело відповідну нараду за участі туроператорів та авіаперевізників.

«У 2019 році будуть залучені всі можливі законні механізми, щоб захистити українських туристів. Людина, яка вилітає на відпочинок, має отримувати належний рівень послуг, а не чекати в жахливих умовах декілька діб на свій рейс в аеропорту. Туроператори й авіакомпанії мають розв'язувати спірні питання між собою, при цьому забезпечуючи комфорт своїм клієнтам-туристам», – зазначив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Михайло Тітарчук.

Він закликав туроператорів штучно не збільшувати кількість рейсів, якщо оператор не впевнений у можливості їх виконання.

Для того щоб не повторювати кризових ситуацій із затримками рейсів для українських туристів, як у минулому туристичному сезоні, уряд за ініціативи Мінекономрозвитку вже скасував мораторій на перевірки туроператорів, змінив критерії оцінки ступеню ризику від провадження туроператорської діяльності, а Державіаслужба посилила авіаційні правила України «Правила повітряних перевезень та обслуговування пасажирів і багажу».

Також МЕРТ напрацьовує дієві механізми для захисту українських туристів, і разом з Мінінфраструктури та Державіаслужбою проводить консультації щодо вжиття заходів, які б допомогли не допустити повторення ситуацій із затримками чартерних рейсів під час літнього туристичного сезону 2019 року.

Крім того, Мінекономрозвитку закликало представників туристичного бізнесу долучитися до дискусії щодо впровадження змін до туристичного законодавства України з метою створення рівних умов для всіх сторін.

Зі свого боку туроператори запевняють про проведення «роботи над помилками» і обіцяють, що цьогоріч подібних проблем із перевезенням туристів не буде.

Нагадаємо: наприкінці червня та на початку липня 2018 року були зафіксовані значні затримки рейсів, зокрема з аеропорту Київ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті