Повернені судами на ринок банки-банкрути знову будуть ліквідовані НБУ – Гонтарева

Повернені судами на ринок банки-банкрути знову будуть ліквідовані НБУ – Гонтарева

Екс-глава НБУ: «Повернути можна все, що завгодно рішеннями цих продажних судів»

Повернені судами на ринок банки-банкрути знову будуть ліквідовані НБУ – Гонтарева
Валерія Гонтарева
Фото: НБУ

Національному банку у разі ухвалення рішень судів про незаконність виведення з ринку збанкрутілих банків, залишиться такі банки лише ще раз ліквідувати, передає Громадське.

Про це повідомила екс-голова НБУ Валерія Гонтарева у коментарі виданню.

«Повернути можна все, що завгодно рішеннями цих продажних судів. Це можна. Ви розумієте», – повідомила Гонтарева.

Вона порівняла збанкрутілі банки, які через суди доводять начебто незаконність свого виведення з ринку та ліквідації, з мексиканською нареченою-скелетом (образ, який використовують на День мертвих, що святкується у Мексиці та низці країн Латинської Америки).

«Ну ось її можна підкотити, надягти на неї фату, нафарбувати, але якщо там нема капіталу, нема грошей, нема ніяких активів, то що центральний банк має зробити з таким банком? Ще раз ліквідувати», – повідомила Гонтарева.

Зазначимо, що за час перебування Гонтаревої на посаді голови НБУ в Україні стався пік «банкопаду». З ринку було виведено (тобто визнано неплатоспроможними) понад 80 банків, більшість з яких були пов’язані з українськими олігархами. Наразі деякі банки через суди намагаються визнати рішення про визнання неплатоспроможності незаконним, проте в законодавстві України не існує механізму повернення банків на ринок.

13 березня 2018 року Верховний суд визнав виведення банку «Хрещатик» з ринку незаконним. Проте банку не повернули ліцензію та не відновили його діяльність, оскільки не існує законодавчого механізму повернення банку на ринок.

3 квітня стало відомо, що вкладникам банку «Хрещатик» припинили повертати депозити, бо суд визнав його ліквідацію незаконною.

Раніше у Фонді гарантування вкладів повідомляли, що напередодні банкрутства з банку «Хрещатик» вивели 2,3 млрд грн.

Крім того, 18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом колишнього співвласника ПриватБанку Ігоря Коломойського ухвалив рішення, яким встановив  процедуру виведення неплатоспроможного ПАТ КБ «ПриватБанк» з ринку за участю держави, такою, що порушує норми чинного законодавства.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло