Захворіло у світі
20,391,697
Померло у світі
743,724
Вилікувалось у світі
12,624,538
Захворіло в Україні
84,548
Померло в Україні
1,970
Вилікувалось в Україні
45,686
Україна запропонує Росії транспортувати по 60 млрд куб.м газу щороку протягом 10 років – Вітренко

Україна запропонує Росії транспортувати по 60 млрд куб.м газу щороку протягом 10 років – Вітренко

Такий варіант передбачає отримання Україною по $2,5-3 млрд від транзиту газу щороку

Україна запропонує Росії транспортувати по 60 млрд куб.м газу щороку протягом 10 років – Вітренко
Юрій Вітренко
Фото УНІАН

Українська сторона під час наступного етапу тристоронніх переговорів про транзит газу, які відбудуться у травні, запропонує Росії закріпити транзит газу у розмірі 60 мільярдів кубометрів щороку протягом 10 років, передає Громадське.

Про це повідомив виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко під час брифінгу 25 квітня.
«Ми плануємо отримати 60 млрд куб.м гарантованих, решта потужностей буде бронюватись європейськими компаніями або тим же «Газпромом», тільки на короткострокових умовах», – повідомив Вітренко.

За його словами, пропонований «Нафтогазом» варіант контракту про транзит передбачатиме, що Україна отримуватиме по $2,5-3 млрд від транзиту газу щороку.

«Європейські тарифи відрізняються за принципом від тих, які діяли в старих контрактах, де діяв так званий дистанційний тариф. Ми брали певну суму грошей за транспортування тисячі кубів газу на 100 кілометрів. Потім обраховували відстань транзиту і таким чином обчислювали тариф на транзит. Нові європейські тарифи, вони мають зовсім інший принцип – це плата за вхід і вихід, це плата за потужності», – пояснив Вітренко пропозицію «Нафтогазу» щодо нової транзитної угоди з «Газпромом».

За його словами, якщо до тарифоутворення на транзит будуть застосовані європейські норми, тоді стане можливим і перенесення точки «входу» на схід, і «віртуальний реверс».

Реверс – це зворотні поставки певного товару. Тобто за реверсом Україна отримує газ, який вже фізично пройшов її територію, оскільки Росія постачає газ до Європи через територію України, а згодом Україна купує частину палива в Європі. Віртуальний реверс – це коли газ, призначений Європі, під час проходу територією України, частково відбирається нами відповідно до угоди про продаж із європейською країною, яка так «постачає» нам газ. Оскільки газ прямо не поступає по трубі в Україну зворотнім шляхом, такий реверс називають віртуальним. Наразі Росія блокує таке постачання.

Нагадаємо: НАК «Нафтогаз» розглядає варіант повного припинення транзиту російського газу по території України і готує заходи, які в такому випадку мають гарантувати енергетичну безпеку України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті