Захворіло у світі
43,979,777
Померло у світі
1,167,124
Вилікувалось у світі
29,800,111
Захворіло в Україні
363,075
Померло в Україні
6,755
Вилікувалось в Україні
148,642
КНДР виставила рахунок у $2 млн за лікування американського студента, якого повернули до США у стані коми

КНДР виставила рахунок у $2 млн за лікування американського студента, якого повернули до США у стані коми

Це було обов’язковою умовою з боку КНДР для повернення Отто Вомбієра додому

КНДР виставила рахунок у $2 млн за лікування американського студента, якого повернули до США у стані коми
Отто Вомбієр
Фото Reuters

Північна Корея виставила Сполученим Штатам рахунок на $2 млн за медичні витрати на лікування американського студента Отто Вомбієра. Про це повідомляє CNN.

Джерела телеканалу повідомляють, що КНДР наполягала на тому, щоб США підписали зобов'язання сплатити рахунок  за лікування американського студента, якого Пхеньян тримав у полоні, до того як його буде звільнено.

Телеканал повідомляє, що відповідну вимогу було передано Джозефу Юну, колишньому спецпредставнику США з питань Північної Кореї, який у червні 2017 року відправився до Пхеньяна, щоб привезти Вомбієра додому.

Нагадаємо: студента, який був у полоні 17 місяців, повернули до США в стані коми, за кілька днів після чого він помер у лікарні.

Сім'я повідомила, що Отто впав у кому у березні 2016 року, незадовго після того, як йому було оголошено вирок – 15 років ув’язнення за те, що у готелі він зняв зі стіни плакат із Кім Чен Іром, маючи на меті захопити його з собою додому як «трофей для друга». Цей епізод потрапив на камеру відеоспостереження, і Вомбієра та компанію його друзів арештували просто в аеропорту. Отто було інкриміновано «злочин проти держави».

Одне з джерел CNN повідомило, що адміністрація Дональда Трампа цей рахунок не оплатила, інше додало, що і КНДР це питання не порушувала, оскільки намагалась  послабити напругу між двома державами.

Раніше цього місяця на заході, в якому брала участь сім’я Вомбієра, держсекретар США спростував думку щодо того, що США платять за звільнення заручників.

«Будь ласка, пам’ятайте, що будь-які гроші, які даються терористам або терористичним режимам, сприяють захопленню ще більшої кількості наших людей», – наголосив він.

Американські урядовці відмовились давати будь-які коментарі з цього питання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті