Uber прозвітувала про квартальний збиток в $1 млрд та знизила свою оцінку для ІРО

Uber прозвітувала про квартальний збиток в $1 млрд та знизила свою оцінку для ІРО

Занепокоєння інвесторів викликав невдалий дебют конкурента Uber – компанії Lyft

Uber прозвітувала про квартальний збиток в $1 млрд та знизила свою оцінку для ІРО
фото Shutterstock

Компанія із надання послуг таксі Uber оприлюднила умови діапазон цін при первинному розміщенні своїх акцій (ІРО), повідомивши інвесторам, що намагатиметься продати акцій на суму до $10,35 млрд при оцінці до $91,5 млрд. Про це повідомляє Reuters.

В документах Uber встановила цільовий діапазон цін для ІРО в розмірі $44-$50 за акцію. Компанія, як повідомляється, продасть 180 млн акцій.

В процесі реєстрації Uber повідомила про чистий збиток за І квартал 2019 року в розмірі близько $1 млрд. Виручка сервісу склала $3 млрд.

Оновлена публічна подача заяви відбувається, коли Uber готується до початку так званого роуд-шоу для інвесторів, яке триватиме 10 днів і під час якого компанія представлятиме себе інвесторам.

Uber зіштовхнеться з великою кількістю питань від інвесторів, включно з такими як: коли вона зможе принести прибуток, чи буде компанія орієнтуватись на перехід на автономні транспортні засоби та чи зможе її бізнес-модель підтримувати більш високі витрати на водіїв через правила мінімальної зарплатні.

Зменшення оцінки Uber відображає незадовільні показники акцій його конкурента Lyft після ІРО минулого місяця. Акції Lyft завершили торги в четвер, впавши на понад 20% від ціни ІРО на тлі скептицизму інвесторів щодо шляху компанії до прибутковості. Lyft вийшов на біржу в кінці березня 2019 року, оцінивши себе перед цим в $21-$23 млрд. Акції компанії з тих пір падали, до 26 квітня її капіталізація скоротилася до $16,11 млрд.

Раніше стало відомо, що платіжна система PayPal інвестує в Uber близько $500 млн. У Uber відзначили, що з урахуванням середньої ціни за акцію в $47 PayPal дістанеться близько 10,6 млн акцій.

Як повідомлялось, на початку місяця Uber подала заявку в Комісію з цінних паперів США заявку на IPO на $1 млрд, тоді компанія не вказувала ціновий діапазон на акції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті